Μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική

Μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική (14ος όμιλος) ΟΦ Ιεράπετρας – ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ 0-1

ofi_inkaΤεράστια νίκη για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ!

Η ομάδα του Γιάννη Κατσούλη έφυγε με “παλικαρίσιο” διπλό από την Ιεράπετρα και πλέον ελπίζει σφόδρα στην άνοδο στη Γ’ ΕΘνική.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Λευτέρης Βεστάκης στο 5ο μόλις λεπτό του αγώνα. Μετά από κόρνερ του Γαλανάκη, ο Βεστάκης βρέθηκε στην περιοχή και έκανε το 0-1!

Το ματς ήταν ισορροπημένο και στη συνέχεια, αφού τόσο η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ όσο και ο ΟΦΙ έχασαν ευκαιρίες για γκολ. Στο τελευταίο ημίωρο, ο ΟΦΙ πίεσε ασφυκτικά την άμυνα του ΙΝΚΑ αλλά η τελευταία άντεξε! Στο 81′ μάλιστα ο ΟΦΙ είχε δοκάρι σε φάουλ του Ξαγοράρη.

ΦΑΣΕΙΣ – ΓΚΟΛ

5′ – ΓΚΟΛ. Μετά από κόρνερ του Γαλανίδη, ο Βεστάκης κέρδισε τις κόντρες και πέτυχε το 0-1

15′ – Ευκαιρία για την ομάδα του Ο.Φ.Ι. μετά από κόντρες στην περιοχή του Βλαχάκη

20′ – Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του Ο.Φ.Ι. με τον Ξαγοράρη

37′ – Μεγάλη ευκαιρία με το Γωνιωτάκη, μετά από λάθος του Μανουσάκη στην επαναφορά, με το πλασέ του να καταλήγει άουτ

41′ – Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα της ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ. Μετά από φάουλ του Γαλανίδη, ο Μανουσάκης έχασε τη μπάλα, αλλά ο Βεστάκης δε μπόρεσε να την προωθήσει στα δίχτυα

42′ – Ευκαιρία για τον Ο.Φ.Ι. στην αντεπίθεση, με το Χρυσοφάκη όμως να σουτάρει βεβιασμένα άουτ

49′ – Σουτ του Σταχτιάρη καταλήγει η μπάλα κόρνερ

58′ – Σουτ του Ταταράκη πάνω από τα δοκάρια του Μανουσάκη

69′ – Σουτ του Σταχτιάρη, διώχνει εντυπωσιακά ο Βλαχάκης

81′ – Δοκάρι για τον Ο.Φ.Ι. μετά από εκτέλεση φάουλ του Ξαγοράρη

86′ – Μεγάλη ευκαιρία για τον Ο.Φ.Ι. με κεφαλιά του Δερμιτζάκη να καταλήγει άουτ

89′ – Διπλή αλλαγή για τον Ο.Φ.Ι., με τους Μίγγα και Ακαμιωτάκη να μπαίνουν στις θέσεις των Δερμιτζάκη και Σταχτιάρη

92′ – Μεγάλη απόκρουση του Βλαχάκη σε σουτ έξω από την περιοχή του Τοψιδέλη

94′ – Σουτ των παικτών του Ο.Φ.Ι. κοντράρει πάνω στα σώματα των παικτών της ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ

Ο.Φ.Ι. (Σκύβαλος): Μανουσάκης, Φρουζάκης, Δασκαλάκης, Δερμιτζάκης (89′ Μίγγας), Τζελέπης, Σταχτιάρης (89′ Ακαμιωτάκης), Χρηστάκης, Πετάσης, Τοψιδέλης, Ξαγοράρης, Χρυσοφάκης

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ (Κατσούλης): Βλαχάκης, Σφακιωτάκης, Γαλανίδης, Κομπογεννητάκης, Σηφάκης, Γιακουμάκης (73′ Τσίτας), Ντεντάκης, Ταταράκης, Βεστάκης, Γωνιωτάκης (51′ Σάμπα), Περδικάκης (66′ Δασκαλάκης).