Βατανιακός – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 1-6

13950925_1171320252910951_1204358417_oΕπιβλητικός ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων στο Βατάν της Κατερίνης, με τους Ημαθιώτες να επικρατούν σε φιλική αναμέτρηση του τοπικού Βατανιακού με σκορ 1-6.

Η πρώην ομάδα των Γιώργου Ποτουρίδη και Δήμου Συμπεθέρη, που θα αγωνιστεί τη νέα σεζόν στη Β Ερασιτεχνική Πιερίας (“έχασε” δύο κατηγορίες σε δύο χρόνια, καθώς τη σεζόν 2014/2015 αγωνίστηκε στη Γ Εθνική) δεν κατάφερε να αντιδράσει στην έντονη επιθετικότητα των Ημαθιωτών.

Οι “πράσινοι” επέβαλαν τον ρυθμό τους από το 1ο λεπτό και έδειξαν μεγάλη διάθεση, όπως άλλωστε σε όλα τα φετινά φιλικά παιχνίδια. Ωστόσο σήμερα, ήταν πιο αποτελεσματικοί στην επίθεση και με δύο τέρματα των Γιώργου Κίτσα, δύο του Άλντι Νασούφι και ένα των Ποτουρίδη και Χρήστου Ζωγράφου (πέναλτι) έφτασαν στο τελικό 1-6, με το σκορ του ημιχρόνου να είναι 0-2.