Γ Εθνική (3ος όμιλος) Δόξα Μεγαλόπολης – ΑΟ Λουτράκι 3-1 (vid)

imageΗ Δόξα Μεγαλόπολης κέρδισε το Λουτράκι με 3-1 και πήρε το πρώτο τρίποντο της ιστορίας της στη Γ Εθνική. Σκόρερ της νίκης οι Παναγιωτίδης, Δ. Λυμπερόπουλος και Πρίκας.

Iστορική μέρα για την Δόξα που υποδέχτηκε στη Μεγαλόπολη το Λουτράκι και κατάφερε να πετύχει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα με 3-1! Το σκορ άνοιξε στο 7′ ο Παναγιωτίδης, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Γουλά, όμως στο 36 χάθηκε η μπάλα από την ομάδα του Κούβαλη και με συνδυασμό Νίκου Λυμπερόπουλου, Παναγιωτίδη και εκτελεστή τον Δημήτρη Λυμπερόπουλο έγινε το 2-1!

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση, αλλά η Δόξα δεν χαρίστηκε και με φάουλ του Πρίκα στις καθυστερήσεις διαμορφώθηκε το τελικό 3-1!

Δόξα: Μακρυωνίτης, Αλεξανδρής, Παναγιωτόπουλος, Νάνος, Βασιλείου, Αντώνακας, Δρόσος, Κατσαρός, Παναγιωτίδης, Νίκος Λυμπερόπουλος, Δημήτρης Λυμπερόπουλος

Λουτράκι: Διαμαντής, Λάιος, Παπαναστασίου, Σιώκος, Μαυρέλης, Νικολάου, Γούλας, Μάγκος, Μπαλκάνος, Ζερβός, Τσιώλης