Ποδόσφαιρο

Δύο γκολ ο Ημαθιώτης Αντώνης Παπατζίκος του ΠΑΟ Κουφαλίων!

DSC_0011Ο ΠΑΟ Κουφαλίων κατάφερε με εξαιρετική εμφάνιση να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης, επικρατώντας του Αίαντα Ευόσμου εντός έδρας με 4-0.

Όπως αναφέρει το pamebala.gr, το σκορ άνοιξε ο Ημαθιώτης επιθετικός, Αντώνης Παπατζίκος στο δέκατο λεπτό, ενώ πέντε λεπτά αργότερα, ο Τσακίρης έκανε δύο τα τέρματα της ομάδα του. Στο 25ο λεπτό ο Χατζηλασκαράκης έκανε το 3-0, ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι ο Παπατζίκος στο 35ο λεπτό.

ΠΑΟ Κουφαλίων : Κύρου (70’ Αλευρούδης), Καζάνας (65’ Μποχωρίδης), Γάκης, Χαριζάνης (55’ Κατσαβός), Λιόντας, Τσακίρης, Χατζηλασκαράκης, Μαργαρίτης, Ματζιούνης, Παπατζίκος, Χωραφάς

Αίαντας Ευόσμου : Σταυρίδης, Ναλμπάντης, Στεφανόπουλος, Δελιτζάκης, Καραντασιάδης (46′ Τριανταφύλου), Καρυπίδης, Κοσαξής, Σέρα, Σαλτσίδης (46′ Λαζαρίδης), Γαβρίδης, Εγγλέζος