Γ Εθνική (4ος όμιλος) Τριγλία Ραφήνας – ΑΣ Ρόδος 2-2

triglia_rodos_live

Μετά από ένα δραματικό σε εξέλιξη ματς στη Ραφήνα, Τριγλία και ΑΣ Ρόδος μοιράστηκαν τον βαθμό αυτόν της ισοπαλίας.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά, προηγήθηκαν με 1-0 στο ημίχρονο χάρησε τέρμα του Μπίρη, πέτυχαν δεύτερο στο 64′ με τον Τσάγκαρη αλλά οι Ροδίτες απάντησαν γρήγορα και μάλιστα δις, με αποτέλεσμα να φύγουν με τον βαθμό από την Ανατολική Αττική.

Το φιλμ της αναμέτρησης όπως το περιέγραψε το irafina.gr :

3΄Μπάσιμο του Καμβύση από δεξιά και σέντρα αλλά το σουτ του Καλογιάννη απόκρουσε ο  ροδίτης γκολκίπερ

Πολύ δυνατά μπήκε με την σέντρα η Τριγλία για να «καθαρίσει» το ματς. Για τους γηπεδούχους είναι αγώνας δίχως αύριο…

14΄Κόρνερ για τους γηπεδούχους με τον Καλογιάννη, χωρίς αποτέλεσμα, εδιωδε η άμυνα της Ρόδου

17΄Καλή φάση για την Τριγλία που πιέζει για το γκολ. Σε σέντρα του Ποτουρίδη, ο Καλογιάννης έπιασε το σουτ αλλά δεν βρήκε στόχο

24΄Σέντρα σου του Χαατζηλιόντα η μπάλα έφυγε άουτ

26΄Αψιμαχία Μακρή – Τσιβίλογλου σε στημένο… ο διατητής δεν έδειξε τίποτα

27΄ΓΚΟΛ.  Η Τριγλία αμοίγει το σκορ 1-0 με κεφαλιά του Μπίρη σε εκτέλεση φάουλ του πολύ καλού Καλογιάννη

35΄Φοβερό σουτ του Παπασάββα εκπληκτική απόκρουση του Πάπου

37΄Φωνές από την εξέδρα για χέρι σε αμυντικό της Ρόδου

38΄Σέντρα του Καντιμοίρης ο Ανδρίκος από μοναδική θέση δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίκτυα. Η καλύτερη ευκαιρία της Ρόδου

45΄Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Η Τριγλία είναι μπροστά στο σκορ με 1-0. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του 45λεπτου και δίκαι προηγείται. Η Ρόδος δεν έχει δείξει τίποτα το ιδαιτερο.

47΄Ο Ποτουρίδης με κεφαλιά έσστειλε τη μπάλα άουτ

52΄Μπαίνει ο Αμανατίδης στη θέση του Γανωτάκη για την Ρόδο

60΄Σουτ του Ποτουρίδη άουτ

61΄Κίτρινη κάρτα στον Αμανατίδη για διαμαρτυρία

64΄ΓΚΟΛ. Η Τριγλία κάνει το 2-0! Εκπληκτική προσπάθεια από δεξιά του Νικολόπουλου, έβγαλε σέντρα, ο Καλογιάννης έστρωσε στον Τσάγκαρη που από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα

65΄ΓΚΟΛ. Οι φιλοξενούμενοι με σουτ του Ευγενικού μειώνουν σε 2-1. Δεν πρόλαβαν οι γηπεδούχοι να εφησυχάσουν και δέχτηκαν γκολ

67΄Αλλαγή για την Ρόδο. Μπαίνει ο Ιμεραλιλάι στη θέση του Στάτη

69΄ΓΚΟΛ. Η Ρόδος ισοφαρίζει σε 2-2 με τον Αμανατίδη μετά από πάσα του Ευγενικού

72΄Χτύπησαν Ιμεριλαλάι και Κωτσαλάς μετά από σύγκρουση. Ο παίκτης της Ραφήνας χτύπησε σοβαρά