B ΕΠΣ Ημαθίας

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας – Ελπίδα Μονοσπίτων 0-2 (photos)

IMG_9009Μία ακόμη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα για την Ελπίδα Μονοσπίτων, που ανέβηκε κι άλλο στον βαθμολογικό πίνακα όντας πάντα εκ των υποψηφίων για την άνοδο στην Α1.

Από την άλλη πλευρά, η ομάδα του Κώστα Μουρτζίλα είχε καλή απόδοση αλλά δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που τις δόθηκαν, κάτι που έκαναν με μεγάλο ποσοστό ευστοχίας οι “πράσινοι” του Θωμά Τρούπκου.

Το φιλμ της αναμέτρησης

2′ Σουτ του Λασκάρογλου έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

7′ Εκτέλεση φάουλ από τον Χατζηγεωργίου, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι.

9′ ΓΚΟΛ! Και πάλι φάουλ από τον σπεσιαλίστα Χατζηγεωργίου, αυτή τη φορά η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Μηλώση (0-1)

39′ Ο Λασκάρογλου είδε τον Χωλόπουλο εκτός θέσης και το σουτ που επιχείρησε από το κέντρο του γηπέδου κατέληξε δίπλα από το δοκάρι.

40′ Σουτ του Μίσκου από καλή θέση, μπλόκαρε ο Μηλώσης.

42΄Ίδια η κατάληξη στο σουτ του Αγγελίδη αυτή τη φορά

56′ Σουτ στην κίνηση από τον Ντόβα, μπλόκαρε ο Χωλόπουλος.

62′ Σουτ του Ρηγόπουλου έξω από την περιοχή, ο Χωλόπουλος σε ετοιμότητα.

63′ ΓΚΟΛ! Ο Παπαδόπουλος πρόλαβε την έξοδο το Μηλώση και με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του (0-2)

64′ Ψηλοκρεμαστό σουτ του Δήμου, απέκρουσε σωτηρία σε κόρνερ ο Χωλόπουλος

66′ Σουτ του Ρηγόπουλου, απέκρουσε πάλι σωτήρια ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων.

72’ Κεφάλια του Αντωνιάδη στο δεύτερο δοκάρι η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

79′ Εναλλαγή της μπάλας του Γαλάνη με τον Αντωνιάδη, ο τελευταίος έκανε στο σουτ αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

90′ Σουτ του Δήμου έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ.

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας : Μηλώσης, Ντόβας (69′ λτρ. Αντωνιάδης), Σουλιώτης Α., Γαλάνης, Ζέρβας, Σουλιώτης Ι. (36′ λτρ. Σερασκιέρης), Δήμου, Λασκάρογλου, Ρηγόπουλος, Παρασκευαΐδης (74′ Παυλίτσας), Χατζηνικολάου.

Ελπίδα Μονοσπίτων : Χωλόπουλος, Τσαλίλης, Χατζηγεωργίου, Μηνόπουλος, Σαντίνι (86′ Γαλατσίδας), Μίσκος, Παπαδόπουλος (67′ Μαγγίζης), Νούσης, Γιούπης, Αγγελίδης (74′ Μονοσπιταλής), Μπουρδάνος.