ΓΑΣ Ροδοχωρίου – Μακροχώρι 3-1 (photos)

15293303_10208779775235059_1305508718_o

Συνεχίζει το νικηφόρο του σερί ο ΓΑΣ Ροδοχωρίου, ο οποίος σε συνδυασμό με την ήττα του Κεραυνού Επισκοπής στην Αλεξάνδρεια, αναρριχήθηκε στην 3η θέση!

Η ομάδα του Δημήτρη Χαλκιά παρουσίασε πολύ καλό πρόσωπο, αγωνιζόμενη σε ένα ακόμη παιχνίδι με πολλές απουσίες κυρίως από την αμυντική της γραμμή. Το επίσης εντυπωσιακό για τους “κιτρινομπλέ” είναι ότι παίρνουν σκοράρισμα από περισσότερους παίκτες σε σχέση με τις προηγούμενες σεζόν κι αν κάποιος από τους επιθετικούς δεν καταφέρει να βρει δίχτυα, θα υπάρξει η λύση από τα μετόπισθεν, όπως σήμερα με τον Πάνο Μωυσίδη.

15310945_10208779775795073_1808794089_oΤο δικό του γκολ άλλωστε, με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 22′ ήταν αυτό που άνοιξε το σκορ στο σημερινό παιχνίδι, το οποίο είχε πολύ καλό ρυθμό και στα 90 λεπτά, με τις δύο ομάδες να παίζουν ανοιχτά με στόχο τη νίκη.

Η ομάδα του Γιώργου Απόσογλου απάντησε άμεσα στο γκολ των γηπεδούχων και μάλιστα με τον ίδιο τρόπο. Το σουτ του Γιώργου Τσακαλίδη βρήκε στο χέρι αμυντικού του ΓΑΣ λίγο έξω από την περιοχή και ο σπεσιαλίστες Τάσος Τσακαλίδης, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κασαπίδη, που δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

Οι γηπεδούχοι όμως δεν πτοήθηκαν και πέντε λεπτά αργότερα βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα, όταν ο Βούλγαρης κινήθηκε ωραία από πλάγια, σούταρε δυνατά, ο Τσιμπρής απέκρουσε εντυπωσιακά αλλά στην επαναφορά ο Παπαδής με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα ανυπεράσπιστα δίχτυα για το 2-1.

15292795_10208779777155107_1927359049_oΤο ρευστό σκορ παρέμεινε μέχρι την ανάπαυλα, ενώ το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με μια πολύ καλή ευκαιρία του Μπρέγκου που δεν μπόρεσε από καλή θέση να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Ο Γιώργος Απόσογλου ρίσκαρε στη συνέχεια, πέρασε εντός φρέσκα…πόδια (Φωτόπουλος και Γκιουλέκας) όμως το 9ο φετινό γκολ του Βούλγαρη (δυνατό σουτ από αριστερά στη γωνία του Τσιμπρή) στο 68′, έσβησε τις όποιες ελπίδες των “ασπρόμαυρων” για θετικό αποτέλεσμα.

Σημειώνουμε πως ο ΓΑΣ Ροδοχωρίου έχει τη δεύτερη καλύτερη επίθεση στο φετινό πρωτάθλημα (37 γκολ, πίσω από τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων που έχει πετύχει 46) ενώ έχει την πιο αποδοτική γραμμή κρούσης εντός έδρας, με 28 τέρματα έναντι 25 της ομάδας των Τρικάλων.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Παυλίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Ιορδανόπουλο και Βαλκάνο

ΓΑΣ Ροδοχωρίου : Κασαπίδης, Μωυσίδης (81′ Εξαρχόπουλος), Τσίπης, Τάσο, Κοτζαχρήστος, Ρίσσου, Κακούδης, Μπρέγκου, Πέτγαζλης (90′ Γεωργιάδης), Βούλγαρης, Παπαδής (89′ Βαϊναλής)

Μακροχώρι : Τσιμπρής, Σταματίου (55′ Φωτόπουλος), Φιλιππίδης (75′ Τσακελίδης), Πέγιος, Μούτσα, Νικόπουλος, Βύζας, Τσακαλίδης Γ., Πίκος (64′ Γκιουλέκας), Παπακωνσταντίνου, Τσακαλίδης Τ.