ΟΦΗ – Χανιά 3-0 (βαθμολογία)

œ÷« - ◊¡Õ…¡ (FOOTBALL LEAGUE 2016-2017)Λίγες ημέρες μετά την ήττα στα Τρίκαλα, ο ΟΦΗ ικανοποίησε τον κόσμο του και παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο έφτασε στην εύκολη νίκη επί του ΑΟ Χανιά με 3-0.

Η νίκη στο σημερινό παιχνίδι ήταν το αυτονόητο για τους ποδοσφαιριστές του Νίκου Νιόπλια που φρόντισαν να διασκεδάσουν τις εντυπώσεις πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού. Η διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανής με τον ΟΦΗ να μην αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα απέναντι στους Χανιώτες που παρατάχθηκαν με στόχο να αμυνθούν και άντεξαν για 40 λεπτά. Σε εκείνο το λεπτό ο Κομεσίδης άνοιξε το σκορ με κοντινή προβολή με αποτέλεσμα να απλοποιηθούν τα πράγματα ακόμα περισσότερο.

Στο δεύτερο 45λεπτο, τα πράγμτα έγιναν ακόμα πιο εύκολα όταν ο Χαντί έκανε το 2-0, μόλις στο 46′. Το 3-0 ήρθε λίγα λεπτά αργότερα με τον Ράντι αφού ο Βουό είχε χάσει το… άχαστο και όλα τελείωσαν εκεί.

Με το μυαλό του Νίκου Νιόπλια να είναι στα επόμενα παιχνίδια, ο τεχνικός του ΟΦΗ απέσυρε από το ματς τους Όγκποε, Βουό δίνοντας τους ανάσες αφού την Πέμπτη ακολουθεί το παιχνίδι κυπέλλου κόντρα στον Ηρακλή όπου παίζεται η πρόκριση για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

περισσότερες φωτογραφίες αλλά και το φιλμ της αναμέτρησης στο athlitiko.gr

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Δαύκος, Κιάσσος, Κοιλιάρας, Κομεσίδης, Όστοϊτς, Αντουκόρ, Νάστος, Χαντί (77′ Μπολάκης), Ράντι, Όγκμποε (69′ Μάνος), Βουό (69′ Ροβίθης)

Α.Ο. Χανιά (Θοδωρής Γκάτζιος): Αθανασίου, Ζέρης, Δαμιανάκης, Ηρακλής, Θεολόγου (73′ Ζόρο), Γκεμίσης (46′ Λύρας), Φουρλάνος, Τσουκάνης, Μάνιας, Ντούμος (63′ Αποστολόπουλος), Σταματής.