Κεραυνός Επισκοπής – Ολυμπιακός Νάουσας 7-2 (photos)

15592548_10202406918051269_1367956457_n

Δεν επιδέχεται κριτικής το σημερινό παιχνίδι στην Επισκοπή, όπου ο Κεραυνός είχε…άγριες διαθέσει και φιλοδώρησε με 7 γκολ τον Ολυμπιακό Νάουσας.

Η ομάδα του Γερμανού Σιαφαρίκα επέστρεψε με ηχηρό τρόπο στις καλές εμφανίσεις και έδωσε την καλύτερη…πάσα στους φιλάθλους της ομάδας ώστε να περάσουν μια ακόμη πιο όμορφη βραδιά στον χορό της ομάδας που ξεκίνησε ήδη σε γνωστό κοσμικό κέντρο του Αγγελοχωρίου.

Από την άλλη πλευρά, οι “ερυθρόλευκοι” δεν κλείστηκαν για να πάρουν αποτέλεσμα και επέλεξαν να παίξουν ανοιχτά παίρνοντας μεγάλο ομολογουμένως ρίσκο.

Μπροστά σε 100 περίπου θεατές, ο Κεραυνός ξεκίνησε δυνατά στο σημερινό παιχνίδι και στο 11ο λεπτό πήρε “κεφάλι” στο σκορ όταν ο Γιαουτζής βρήκε ωραία στον κενό χώρο τον Παραστατίδη και ο τελευταίος με ψύχραιμο πλασέ “έγραψε” το 1-0.

15592029_10202406917891265_200118478_nΔύο λεπτά αργότερα, ο Γιαουτζής εκτέλεσε το φάουλ από πλάγια, ο Ντέλλας έκανε την κεφαλιά στο ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα κατέληξε στον Λάζαρο Ορφανίδη και ο τελευταίος αφού κατέβασε ωραία τη μπάλα, σούταρε για το 2-0.

Τα δύο γρήγορα γκολ αποσυντόνισαν τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι μάλιστα δέχτηκαν και τρίτο γκολ στο 16′ όταν ο Ντέλλας βρήκε στην πλάτη της άμυνας τον Μπουρνάζη, αυτός πλάσαρε αλλά απέκρουσε ο Σπαθάκης και στην επαναφορά ο Παραστατίδης σημείωσε το 3-0. Αυτό ήταν το 9ο γκολ του “Πανικού” στο πρωτάθλημα.

Στο 31′ ο Ολυμπιακός μείωσε το σκορ σε 3-1 όταν ο Ζιαμπάκας εκτέλεσε το φάουλ, ο Μπλούκας έδιωξε τη μπάλα η οποία όμως χτύπησε στην πλάτη του Ντέλλα και ο Τσιούλης που βρέθηκε στην κατάλληλη θέση, σημείωσε το 8ο εκτός έδρας γκολ των “ερυθρολεύκων” εκτός έδρας.

Στο 37′ ο Κεραυνός πήρε και πάλι προβάδισμα τριών τερμάτων, όταν ο Παραστατίδης γέμισε από το χώρο του κέντρου, ο Ντέλλας στόπαρε με το στήθος και με εντυπωσιακό βολ πλανέ στην 15554916_10202406919811313_594343520_nκίνηση “έγραψε” το 4-1, το οποίο ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο 64′ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν και πάλι, αυτή τη φορά με τον Γαλανό ο οποίος βγήκε γρήγορα στην κόντρα και πλάσαρε εύστοχα τον Σταματέλο.

Η απάντηση όμως από πλευράς “κοκκινόμαυρων” ήταν άμεσα και συγκεκριμένα στο 68′, με ωραίο σουτ του Μπουρνάζη λίγα μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Ένα λεπτό αργότερα σημειώθηκε το 6-2, με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Ντέλλα, που προήλθε μετά από εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Ουρούτσι και ασίστ στον υψηλόσωμο επιθετικό ενώ το τελικό 7-2 “έγραψε” και πάλι ο Μπουρνάζης, μετά από σέντρα του Γιαουτζή και εξαιρετικό πλασέ πάνω από τον αντίπαλο αμυντικό και τον τερματοφύλακα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Τρέβλας, με βοηθούς τους κ.κ. Βαράγκα και Χαραλαμπίδη.

Κεραυνός Επισκοπής : Σταματέλος, Παπαδόπουλος, Ορφανίδης Λ., Μπλούκας, Μανδάλης (46′ Ουρούτσι), Βοτάρης, Γιαουτζής, Παραστατίδης, Γκελοσάνι (46′ Εμμανουήλ), Ντέλλας, Μπουρνάζης (81′ Σαμιώτης)

Ολυμπιακός Νάουσας : Σπαθάκης, Τσιούλης, Σαρακατσιάνος, Τσέλιος Κ., Ζιαμπάκας (85’ Σαρμπίνος), Ιτσκάρας, Τσέλιος Α., Πετρίδης, Μάινος (60’ Κατσαράκης), Σεπιτάνος (71’ Φασούλας), Γαλανός