Και τώρα αρχίζει η πραγματική μάχη για Εργοτέλη και Ιωνικό!

Δύο λεπτά ήταν αρκετά για τον Εργοτέλη να «καθαρίσει» τον Ιωνικό 2-1 και να βρεθεί στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, με την ομάδα της Νίκαιας όμως να κρατά το πλεονέκτημα της ισοβαθμίας, χάρη στο γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις…

Εμφανώς ανώτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο Εργοτέλης, έχασε πάμπολλες ευκαιρίες για να πάρει μια νίκη η οποία θα είχε διαστάσεις θριάμβου και θα του έδινε και το πλεονέκτημα έναντι του Ιωνικού. Μεγάλος πρωταγωνιστής της κρητικής ομάδας ο Κατσικοκέρης, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ της νίκης.

το φιλμ της αναμέτρησης στο grandsport.gr

Εργοτέλης (Σ. Παπαδόπουλος): Βασιλειάδης, Νικολακάκης, Νιάρος, Παπαπαναγιώτου, Μπάτζιος, Ρουσάκης (61’ Καϊμακαμούδης), Μισέλ, Σερτζίνιο (89’ Βογιατζής), Κατσικοκέρης, Λεάλ, Βελλίνης (78’ Γκοτσούλιας).

Ιωνικός (Η. Καλοπήτας): Παναγόπουλος, Μαρής, Μεϊμάρογλου, Παντελίδης, Ασάνοβιτς (58’ Σαπαλίδης), Κρητικός, Καμαρά, Σιμιτσής (78’ Καραλής), Αργυρίου, Μάνιας (46’ Ζαφειρίδης), Πέεφ.