Μεγάλη βαθμολογική ανάσα! (photos)

Εμβόλιμη δράση είχαμε το απόγευμα της Τετάρτης στο Δημοτικό Στάδιο με την Αναγέννηση να υποδέχεται τον Αιγινιακό για την 22η αγωνιστική της Football League.

Οι “κιτρινόμαυροι” κατάφεραν και πήραν μια πολύτιμη νίκη απέναντι σε ένα αντίπαλο που έχει τον ίδιο στόχο.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Τσιλούλης άνοιξε το σκορ στο 33′ με σουτ με το 1-0 να είναι και αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στο β’ μέρος οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 51′ με τον Φασίδη με τους παίκτες της Αναγέννησης ωστόσο να μην τα χάνουν ξαναπαίρνοντας το προβάδισμα στο 59′ με τον Ντιατά.

δείτε την ανάλυση του ματς και φωτογραφίες στο karditsalive.net

Αναγέννηση Καρδίτσας (Μάγγος): Πρίφτης, Τσόπελας, Δημόπουλος, Μάιγκα, Κισκαμπάνης, Ντεμπελέ (56′ Σμίλτος), Χαλκιαδάκης (70′ Καραγιάννης), Τσιλούλης, Ντιατά, Μπιτέλης, Κρητικός (77′ Ντάνκουα)

Αιγινιακός (Βλάχος): Τόλιος, Τσολακίδης, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Παπουτσογιαννόπουλος, Πατράλης, Ευφραίμ (46′ Μουκίδης), Ζούρκος, Γκατζολάρι (37’Μπουρτουζάν), Σγούρη, Φασίδης (75′ Μήλιος)