Κι άλλο “διπλό” για τον ΦΑΣ Νάουσα! (photos+βαθμολογία)

Την 6η του νίκη μακριά από τη Νάουσα πέτυχε ο ΦΑΣ, που επικράτησε με 2-1 στην Πτολεμαΐδα του Μακεδονικού Φούφα.

Η ομάδα του Βαγγέλη Ντίσιου, σε έναν πολύ κακό αγωνιστικό χώρο, πήρε το 11ο φετινό τρίποντο χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Αργύρη Τούφα στο 57ο λεπτό (λίγο πριν είχε μείνει με 10 παίκτες ο Μακεδονικός λόγω αποβολής του Ζιώγα) αλλά και του Χατζόπουλου στο 66′, ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν στο τέλος με τον Σιδηρόπουλο.

Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για τις υποδείξεις του βοηθού κ. Παπαλαζάρου από την Ήπειρο αλλά και για αυτές του ρέφερι με αποκορύφωμα την αποβολή του Ζιώγα.

Το φιλμ της αναμέτρησης :

31′ Ακυρώθηκε ως off side το γκολ του Χάιτα για τους γηπεδούχους.

42′ Σουτ του Ζιώγα, απομάκρυνε δύσκολα ο Γρηγοριάδης.

47′ Άγγιξε το γκολ ο Μακεδονικός, όταν ο Παπουτσίδης σούταρε αλλά ο Γρηγοριάδης με εκπληκτική εκτίναξη έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και κόρνερ.

50′ Σέντρα σουτ του Παντζαρτζίδη, απέκρουσε δύσκολα ο Δημητριάδης

52′ Εκτέλεση κόρνερ του Τσικόπουλου, σουτ του Παπουτσίδη πολύ δύσκολα στη γωνία του ο Γρηγοριάδης που δεν είχε ορατότητα.

57′ ΓΚΟΛ! Ο Ζούρκος μπήκε από δεξιά στη περιοχή και ο Ζιώγας τον ανέτρεψε. Πέναλτι και 2η κίτρινη για το αμυντικό των γηπεδούχων, με τον Τούφα να είναι ψύχραιμος για το 0-1.

61′ Σέντρα του Ζούρκο, κεφαλιά του Νίκου και φοβερή απόκρουση του Δημητριάδη.

66′ ΓΚΟΛ! Ο Χατζοπουλος πέρασε τον Κοπατσάρη και με δυνατό σουτ έξω από τη περιοχή έστειλε τη μπάλα στη γωνία του Δημητριάδη που έπεσε αλλά δεν μπόρεσε να αποκρούσει (0-2).

79′ Διπλή απόκρουση του Δημητριάδη σε διαδοχικά σουτ των Νύρλα και Μπιγκάνου

80′ Ολομόναχος ο Τσικόπουλος μέσα στη περιοχή, δεν μπόρεσε να νικήσει το Γρηγοριάδη.

89′ Εκτέλεση κόρνερ του Τσικόπουλου, ο Ρωμαίος βρήκε τον Σιδηρόπουλο ο οποίος σε κενή εστία “έγραψε” το 1-2.

90+2′ Αντεπίθεση για τον ΦΑΣ Νάουσα, ο Νιτνόπουλος πλάσαρε από μακριά τον Δημητριάδη που είχε βγει από την εστία του αλλά ο πορτιέρο του Μακεδονικού βρήκε ελάχιστα τη μπάλα με το κεφάλι και την έστειλε κόρνερ.

Μακεδονικός Φούφα : Δημητριάδης, Κοπατσάρης, Σιδηρόπουλος, Ζιώγας, Τζουβάρας, Τακίδης, Τσικόπουλος, Φωτιάδης (84′ Βλαδίκας), Χάιτας (72′ Τσόμπο), Παπουτσίδης (66′ Δούφας), Ρωμαίος.

ΦΑΣ Νάουσα : Γρηγοριάδης, Νίκου (78′ Μπιγκάκος), Τούφας (72′ Ντινόπουλος), Τόσιος, Παντζαρτζίδης, Γιαννόπουλος, Ζούρκος, Νύρλας (84′ Δίντσης), Σαμαρόπουλος, Χατζόπουλος, Περηφανόπουλος.