Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Κατηγορίες
Basket

Το SportsUp στην κλήρωση της Γ Εθνικής στο Καυτατζόγλειο Στάδιο. Το τοπικό ντέρμπι Φίλιππου Βέροιας-ΑΟΚ και η σειρά των αγώνων (photos)

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (22/8) στην Αίθουσα Τύπου του Καυτατζογλείου Σταδίου, η κλήρωση των Βορείων Ομίλων της Γ Εθνικής.

To SportsUp έδωσε το παρόν στη διαδικασία, που κράτησε αρκετή ώρα καθώς μετά την  ομιλία του Β Αντιπροέδρου, Αριστείδη Γολέμη και την τοποθέτηση του Προέδρο της ΕΚΑΣΘ, Σάββα Λόρτου, ξεκίνησε μια σειρά αντεγκλήσεων μεταξύ παραγόντων και του προεδρείου σχετικά με τα επιπλέον έξοδα μετακίνησης των διαιτητών, όπως προβλέπει η φετινή προκήρυξη αλλά και το αίτημα του ΓΣ Λάρισας (επικείμενη συγχώνευση με Πανελλήνιο) που δήλωσε έδρα την Αθήνα.

Ακολούθησαν οι βραβεύσεις των πρωταθλητών της περσινής σεζόν (Τιτάνες Παλαμά, Ίκαροι Σερρών και Παναθλητικού), οι εκπρόσωποι των οποίων παρέλαβαν τα κύπελλο και μετάλλια.

Το παρόν από πλευράς ΑΟΚ Βέροιας έδωσαν ο χορηγός της ομάδας, Σίμος Γαβριηλίδης αλλά και ο προπονητής, Θωμάς Τούσας (φωτ) ενώ το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει την Κυριακή 15/10/2017 και θα ολοκληρωθεί στις 20/05/2018.

Στην πρεμιέρα, ο Φίλιππος Βέροιας θα υποδεχτεί τον Ιωνικό Ιωνίας από τη γειτονική Θεσσαλονίκη ενώ ο ΑΟΚ θα ταξιδέψει στα Φάρσαλα για να αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα.

Το ντέρμπι μεταξύ των δύο Ημαθιώτικων ομάδων προέκυψε στην 3η αγωνιστική και συγκεκριμένα στις 29/10/2017

Αναλυτικά το πρόγραμμα :

1η Αγωνιστική – 15/10/2017

Ρεπό: Νικόπολη Πρέβεζας

Φαίακας Κέρκυρας – Πρωτέας Γρεβενών

Φίλιππος Βέροιας – Ιωνικός Ιωνίας

Νίκη Βόλου – Ζέφυρος ‘02

ΓΣ Φαρσάλων – ΑΟΚ Βέροιας

Εύαθλος Μακεδονίας – ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

Αίολος Αστακού – ΑΓΣ Ιωαννίνων

2η Αγωνιστική – 22/10/2017

Ρεπό: Αίολος Αστακού

Πρωτέας Γρεβενών – Νικόπολη Πρέβεζας

Ιωνικός Ιωνίας – Φαίακας Κέρκυρας

Ζέφυρος ‘02 – Φίλιππος Βέροιας

ΑΟΚ Βέροιας – Νίκη Βόλου

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα – ΓΣ Φαρσάλων

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Εύαθλος Μακεδονίας

3η Αγωνιστική – 29/10/2017

Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών

Νικόπολη Πρέβεζας – Ιωνικός Ιωνίας

Φαίακας Κέρκυρας – Ζέφυρος ‘02

Φίλιππος Βέροιας – ΑΟΚ Βέροιας

Νίκη Βόλου – ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

ΓΣ Φαρσάλων – ΑΓΣ Ιωαννίνων

Εύαθλος Μακεδονίας – Αίολος Αστακού

4η Αγωνιστική – 5/11/2017

Ρεπό: Εύαθλος Μακεδονίας

Ζέφυρος ‘02 – Νικόπολη Πρέβεζας

ΑΟΚ Βέροιας – Φαίακας Κέρκυρας

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα – Φίλιππος Βέροιας

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Νίκη Βόλου

Αίολος Αστακού – ΓΣ Φαρσάλων

Ιωνικός Ιωνίας – Πρωτέας Γρεβενών

5η Αγωνιστική – 12/11/2017

Ρεπό: Ιωνικός Ιωνίας

Νικόπολη Πρέβεζας – ΑΟΚ Βέροιας

Φαίακας Κέρκυρας – ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

Φίλιππος Βέροιας – ΑΓΣ Ιωαννίνων

Νίκη Βόλου – Αίολος Αστακού

ΓΣ Φαρσάλων – Εύαθλος Μακεδονίας

Πρωτέας Γρεβενών – Ζέφυρος ‘02

6η Αγωνιστική – 19/11/2017

Ρεπό: ΓΣ Φαρσάλων

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα – Νικόπολη Πρέβεζας

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Φαίακας Κέρκυρας

Αίολος Αστακού – Φίλιππος Βέροιας

Εύαθλος Μακεδονίας – Νίκη Βόλου

ΑΟΚ Βέροιας – Πρωτέας Γρεβενών

Ζέφυρος ‘02 – Ιωνικός Ιωνίας

7η Αγωνιστική – 26/11/2017

Ρεπό: Ζέφυρος ‘02

Νικόπολη Πρέβεζας – ΑΓΣ Ιωαννίνων

Φαίακας Κέρκυρας – Αίολος Αστακού

Φίλιππος Βέροιας – Εύαθλος Μακεδονίας

Νίκη Βόλου – ΓΣ Φαρσάλων

Πρωτέας Γρεβενών – ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

Ιωνικός Ιωνίας – ΑΟΚ Βέροιας

8η Αγωνιστική – 3/12/2017

Ρεπό: Νίκη Βόλου

Αίολος Αστακού – Νικόπολη Πρέβεζας

Εύαθλος Μακεδονίας – Φαίακας Κέρκυρας

ΓΣ Φαρσάλων – Φίλιππος Βέροιας

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Πρωτέας Γρεβενών

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα – Ιωνικός Ιωνίας

ΑΟΚ Βέροιας – Ζέφυρος ‘02

9η Αγωνιστική – 10/12/2017

Ρεπό: ΑΟΚ Βέροιας

Νικόπολη Πρέβεζας – Εύαθλος Μακεδονίας

Φαίακας Κέρκυρας – ΓΣ Φαρσάλων

Φίλιππος Βέροιας – Νίκη Βόλου

Πρωτέας Γρεβενών – Αίολος Αστακού

Ιωνικός Ιωνίας – ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ζέφυρος ‘02 – ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

10η Αγωνιστική – 17/12/2017

Ρεπό: Φίλιππος Βέροιας

ΓΣ Φαρσάλων – Νικόπολη Πρέβεζας

Νίκη Βόλου – Φαίακας Κέρκυρας

Εύαθλος Μακεδονίας – Πρωτέας Γρεβενών

Αίολος Αστακού – Ιωνικός Ιωνίας

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Ζέφυρος ‘02

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα – ΑΟΚ Βέροιας

11η Αγωνιστική – 7/1/2018

Ρεπό: ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

Νικόπολη Πρέβεζας – Νίκη Βόλου

Φαίακας Κέρκυρας – Φίλιππος Βέροιας

Πρωτέας Γρεβενών – ΓΣ Φαρσάλων

Ιωνικός Ιωνίας – Εύαθλος Μακεδονίας

Ζέφυρος ‘02 – Αίολος Αστακού

ΑΟΚ Βέροιας – ΑΓΣ Ιωαννίνων

12η Αγωνιστική – 14/1/2018

Ρεπό: Φαίακας Κέρκυρας

Φίλιππος Βέροιας – Νικόπολη Πρέβεζας

Νίκη Βόλου – Πρωτέας Γρεβενών

ΓΣ Φαρσάλων – Ιωνικός Ιωνίας

Εύαθλος Μακεδονίας – Ζέφυρος ‘02

Αίολος Αστακού – ΑΟΚ Βέροιας

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

13η Αγωνιστική – 21/1/2018

Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων

Νικόπολη Πρέβεζας – Φαίακας Κέρκυρας

Πρωτέας Γρεβενών – Φίλιππος Βέροιας

Ιωνικός Ιωνίας – Νίκη Βόλου

Ζέφυρος ‘02 – ΓΣ Φαρσάλων

ΑΟΚ Βέροιας – Εύαθλος Μακεδονίας

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα – Αίολος Αστακού

14η Αγωνιστική – 28/1/2018

Ρεπό: Νικόπολη Πρέβεζας

Πρωτέας Γρεβενών – Φαίακας Κέρκυρας

Ιωνικός Ιωνίας – Φίλιππος Βέροιας

Ζέφυρος ‘02 – Νίκη Βόλου

ΑΟΚ Βέροιας – ΓΣ Φαρσάλων

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα – Εύαθλος Μακεδονίας

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Αίολος Αστακού

15η Αγωνιστική – 4/2/2018

Ρεπό: Αίολος Αστακού

Νικόπολη Πρέβεζας – Πρωτέας Γρεβενών

Φαίακας Κέρκυρας – Ιωνικός Ιωνίας

Φίλιππος Βέροιας – Ζέφυρος ‘02

Νίκη Βόλου – ΑΟΚ Βέροιας

ΓΣ Φαρσάλων – ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

Εύαθλος Μακεδονίας – ΑΓΣ Ιωαννίνων

16η Αγωνιστική – 11/2/2018

Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών

Ιωνικός Ιωνίας – Νικόπολη Πρέβεζας

Ζέφυρος ‘02 – Φαίακας Κέρκυρας

ΑΟΚ Βέροιας – Φίλιππος Βέροιας

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα – Νίκη Βόλου

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΓΣ Φαρσάλων

Αίολος Αστακού – Εύαθλος Μακεδονίας

17η Αγωνιστική – 25/2/2018

Ρεπό: Εύαθλος Μακεδονίας

Νικόπολη Πρέβεζας – Ζέφυρος ‘02

Φαίακας Κέρκυρας – ΑΟΚ Βέροιας

Φίλιππος Βέροιας – ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

Νίκη Βόλου – ΑΓΣ Ιωαννίνων

ΓΣ Φαρσάλων – Αίολος Αστακού

Πρωτέας Γρεβενών – Ιωνικός Ιωνίας

18η Αγωνιστική – 4/3/2018

Ρεπό: Ιωνικός Ιωνίας

ΑΟΚ Βέροιας – Νικόπολη Πρέβεζας

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα – Φαίακας Κέρκυρας

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Φίλιππος Βέροιας

Αίολος Αστακού – Νίκη Βόλου

Εύαθλος Μακεδονίας – ΓΣ Φαρσάλων

Ζέφυρος ‘02 – Πρωτέας Γρεβενών

19η Αγωνιστική – 11/3/2018

Ρεπό: ΓΣ Φαρσάλων

Νικόπολη Πρέβεζας – ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

Φαίακας Κέρκυρας – ΑΓΣ Ιωαννίνων

Φίλιππος Βέροιας – Αίολος Αστακού

Νίκη Βόλου – Εύαθλος Μακεδονίας

Πρωτέας Γρεβενών – ΑΟΚ Βέροιας

Ιωνικός Ιωνίας – Ζέφυρος ‘02

20η Αγωνιστική – 18/3/2018

Ρεπό: Ζέφυρος ‘02

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Νικόπολη Πρέβεζας

Αίολος Αστακού – Φαίακας Κέρκυρας

Εύαθλος Μακεδονίας – Φίλιππος Βέροιας

ΓΣ Φαρσάλων – Νίκη Βόλου

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα – Πρωτέας Γρεβενών

ΑΟΚ Βέροιας – Ιωνικός Ιωνίας

21η Αγωνιστική – 1/4/2018

Ρεπό: Νίκη Βόλου

Νικόπολη Πρέβεζας – Αίολος Αστακού

Φαίακας Κέρκυρας – Εύαθλος Μακεδονίας

Φίλιππος Βέροιας – ΓΣ Φαρσάλων

Πρωτέας Γρεβενών – ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ιωνικός Ιωνίας – ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

Ζέφυρος ‘02 – ΑΟΚ Βέροιας

22η Αγωνιστική – 22/4/2018

Ρεπό: ΑΟΚ Βέροιας

Εύαθλος Μακεδονίας – Νικόπολη Πρέβεζας

ΓΣ Φαρσάλων – Φαίακας Κέρκυρας

Νίκη Βόλου – Φίλιππος Βέροιας

Αίολος Αστακού – Πρωτέας Γρεβενών

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Ιωνικός Ιωνίας

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα – Ζέφυρος ‘02

23η Αγωνιστική – 29/4/2018

Ρεπό: Φίλιππος Βέροιας

Νικόπολη Πρέβεζας – ΓΣ Φαρσάλων

Φαίακας Κέρκυρας – Νίκη Βόλου

Πρωτέας Γρεβενών – Εύαθλος Μακεδονίας

Ιωνικός Ιωνίας – Αίολος Αστακού

Ζέφυρος ‘02 – ΑΓΣ Ιωαννίνων

ΑΟΚ Βέροιας – ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

24η Αγωνιστική – 6/5/2018

Ρεπό: ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

Νίκη Βόλου – Νικόπολη Πρέβεζας

Φίλιππος Βέροιας – Φαίακας Κέρκυρας

ΓΣ Φαρσάλων – Πρωτέας Γρεβενών

Εύαθλος Μακεδονίας – Ιωνικός Ιωνίας

Αίολος Αστακού – Ζέφυρος ‘02

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΑΟΚ Βέροιας

25η Αγωνιστική – 13/5/2018

Ρεπό: Φαίακας Κέρκυρας

Νικόπολη Πρέβεζας – Φίλιππος Βέροιας

Πρωτέας Γρεβενών – Νίκη Βόλου

Ιωνικός Ιωνίας – ΓΣ Φαρσάλων

Ζέφυρος ‘02 – Εύαθλος Μακεδονίας

ΑΟΚ Βέροιας – Αίολος Αστακού

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα – ΑΓΣ Ιωαννίνων

26η Αγωνιστική – 20/5/2018

Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων

Φαίακας Κέρκυρας – Νικόπολη Πρέβεζας

Φίλιππος Βέροιας – Πρωτέας Γρεβενών

Νίκη Βόλου – Ιωνικός Ιωνίας

ΓΣ Φαρσάλων – Ζέφυρος ‘02

Εύαθλος Μακεδονίας – ΑΟΚ Βέροιας

Αίολος Αστακού – ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

δείτε φωτογραφίες :