Basket

Το πανόραμα της φάσης των ομίλων για το Κύπελλο ΕΚΑΣΚΕΜ και η τετράδα του final four

Ολοκληρώθηκαν οι τρεις από τους τέσσερις ομίλους της πρώτης φάσης του Κυπέλλο ΕΚΑΣΚΕΜ, που επανήλθε στο προσκήνιο μετά από αρκετά χρόνια.

ΑΓΕ Πιερίας, ΓΑΣ Μελίκης και ΦΟ Αριδαίας εξασφάλισαν τις θέσεις τους στο final four ενώ στον τέταρτο όμιλο Εδεσσαϊκός και Ίκαροι Γιαννιτσών θα παλέψουν για την πρωτιά.

Αναλυτικά οι αγώνες και οι βαθμολογίες :

1ος όμιλος

1η αγωνιστική

ΑΓΕ Πιερίας – Αιγινιακός  78-58

ΓΑΣ Βαφύρας – ΓΑΣΠ Πάνθηρες  47-57

2η αγωνιστική

ΓΑΣΠ Πάνθηρες – ΑΓΕ Πιερίας  51-73

Αιγινιακός – ΓΑΣ Βαφύρας  58-50

3η αγωνιστική

ΑΓΕ Πιερίας – ΓΑΣ Βαφύρας  89-56

ΓΑΣΠ Πάνθηρες – Αιγινιακός  63-57

4η αγωνιστική

Αιγινιακός – ΑΓΕ Πιερίας  49-60

ΓΑΣΠ Πάνθηρες – ΓΑΣ Βαφύρας  78-61

5η αγωνιστική

ΑΓΕ Πιερίας – ΓΑΣΠ Πάνθηρες  74-63

ΓΑΣ Βαφύρας – Αιγινιακός  46-56

6η αγωνιστική

ΓΑΣ Βαφύρας – ΑΓΕ Πιερίας  51-62

Αιγινιακός – ΓΑΣΠ Πάνθηρες  59-51

Βαθμολογία (Τελική)

ΑΓΕ Πιερίας  12

ΑΟΚ Αιγινιακός  9

ΓΑΣΠ Πάνθηρες  9

ΓΑΣ Βαρφύρας  6


2ος όμιλος

1η αγωνιστική

Βατανιακός/Σάρισα – ΑΣ Κολινδρού  81-45

ΓΑΣ Μελίκης – ΑΚΕ Πιερίας  94-52

2η αγωνιστική

ΑΚΕ Πιερίας – Βατανιακός/Σάρισα  63-83

ΑΣ Κολινδρού – ΓΑΣ Μελίκης  43-87

3η αγωνιστική

ΓΑΣ Μελίκης – Βατανιακός/Σάρισα  79-42

ΑΚΕ Πιερίας – ΑΣ Κολινδρού  66-59

4η αγωνιστική

ΑΣ Κολινδρού – Βατανιακός/Σάρισα  42-90

ΑΚΕ Πιερίας – ΓΑΣ Μελίκης  55-82

5η αγωνιστική

Βατανιακός/Σάρισα – ΑΚΕ Πιερίας  101-59

ΓΑΣ Μελίκης – ΑΣ Κολινδρού  88-47

6η αγωνιστική

Βατανιακός/Σάρισα – ΓΑΣ Μελίκης  72-88

ΑΣ Κολινδρού – ΑΚΕ Πιερίας  87-81

Βαθμολογία (Τελική)

ΓΑΣ Μελίκης  12

Βατανιακός/Σάρισα  10

ΑΚΕ Πιερίας  7

ΑΣ Κολινδρού  7


3ος όμιλος

1η αγωνιστική

Αετοί Βέροιας – Ζαφειράκης Νάουσας  41-34

ΦΟ Αριδαίας – Κεραυνός Άσπρου  94-53

2η αγωνιστική

Κεραυνός Άσπρου – Αετοί Βέροιας  35-80

Ζαφειράκης Νάουσας – ΦΟ Αριδαίας  74-90

3η αγωνιστική

Αετοί Βέροιας – ΦΟ Αριδαίας  0-20 α.α.

Κεραυνός Άσπρου – Ζαφειράκης Νάουσας  0-20 α.α.

4η αγωνιστική

Ζαφειράκης Νάουσας – Αετοί Βέροιας  67-45

Κεραυνός Άσπρου – ΦΟ Αριδαίας  0-20 α.α.

5η αγωνιστική

Αετοί Βέροιας – Κεραυνός Άσπρου  20-0 α.α.

ΦΟ Αριδαίας – Ζαφειράκης Νάουσας  67-48

6η αγωνιστική

ΦΟ Αριδαίας – Αετοί Βέροιας  20-0 α.α.

Ζαφειράκης Νάουσας – Κεραυνός Άσπρου  20-0 α.α.

Βαθμολογία (Τελική)

ΦΟ Αριδαίας  12

Ζαφειράκης Νάουσας  9

Αετοί Βέροιας  7

Κεραυνός Άσπρου  2


4ος όμιλος

1η αγωνιστική

Άθλος Αλεξάνδρειας – Εδεσσαϊκός  74-54

Φίλιππος Νέας Πέλλας – Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 49-70

Ρεπό : Ίκαροι Γιαννιτσών

2η αγωνιστική

Εδεσσαϊκός – Ίκαροι Γιαννιτσών  51-59

Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών – Άθλος Αλεξάνδρειας  100-95

Ρεπό : Φίλιππος Νέας Πέλλας

3η αγωνιστική 

Ίκαροι Γιαννιτσών – Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών  68-51

Άθλος Αλεξάνδρειας – Φίλιππος Νέας Πέλλας  64-59

Ρεπό : Εδεσσαϊκός

4η αγωνιστική 

Φίλιππος Νέας Πέλλας – Ίκαροι Γιαννιτσών  67-86

Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών – Εδεσσαϊκός  50-75

Ρεπό : Άθλος Αλεξάνδρειας

5η αγωνιστική 

Ίκαροι Γιαννιτσών – Άθλος Αλεξάνδρειας  61-46

Εδεσσαϊκός  – Φίλιππος Νέας Πέλλας  62-53

Ρεπό : Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών

6η αγωνιστική

Εδεσσαϊκός – Άθλος Αλεξάνδρειας  75-51

Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών – Φίλιππος Νέας Πέλλας  49-56

Ρεπό : Ίκαροι Γιαννιτσών

7η αγωνιστική 

Ίκαροι Γιαννιτσών – Εδεσσαϊκός  49-62

Άθλος Αλεξάνδρειας – Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών  74-47

Ρεπό : Φίλιππος Νέας Πέλλας

8η αγωνιστική (27/09)

Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών – Ίκαροι Γιαννιτσών (18.00)

Φίλιππος Νέας Πέλλας – Άθλος Αλεξάνδρειας (18.00)

Ρεπό : Εδεσσαϊκός

9η αγωνιστική (30/09)

Ίκαροι Γιαννιτσών – Φίλιππος Νέας Πέλλας (18.00)

Εδεσσαϊκός – Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (18.00)

Ρεπό : Άθλος Αλεξάνδρειας

10η αγωνιστική (01/10)

Άθλος Αλεξάνδρειας – Ίκαροι Γιαννιτσών (18.00)

Φίλιππος Νέας Πέλλας – Εδεσσαϊκός (18.00)

Ρεπό : Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών

Βαθμολογία (7 αγώνες)

Εδεσσαϊκός  10

Ίκαροι Γιαννιτσών  9

Άθλος Αλεξάνδρειας  8

Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών  8

Φίλιππος Νέας Πέλλας  7

error: Protected