ΕΠΣ Πέλλας

Μεγάλο “διπλό” της Δόξας Μαυροβουνίου στα Γιαννιτσά! (photos)

Πολύ σημαντικό διπλό πέτυχε η ομάδα της Δόξας Μαυροβουνίου εκτός έδρας, επικρατώντας του Εθνικού Γιαννιτσών με σκορ 2-1.

Η αναμέτρηση δεν είχε το θέαμα που θα περίμενε κανείς από δύο εκ των ποιοτικότερων ομάδων της ΕΠΣ Πέλλας, όμως το ρευστό σκορ κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των 300 περίπου φίλων των δύο ομάδων που παραβρέθηκαν στην Νέα Τραπεζούντα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να έχουν το πάνω χέρι στο πρώτο τέταρτο, όμως γρήγορα οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν. Προς το τέλος του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 42′, οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ όταν ο Γιώργος Καμπάνης έγραψε το 1-0

Η χαρά τους όμως δεν κράτησε για πολύ, καθώς στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Μπουρνάζης σημείωσε ένα εντυπωσιακό τέρμα, φέρνοντας το ματς στα ίσα

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να επιβάλουν τον ρυθμό τους, χωρίς όμως αποτέλεσμα, καθώς οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν καλά τους διαδρόμους προς την εστία του Καμπαλή και παράλληλα έψαξαν το γκολ με αντεπιθέσεις.

Κάτι που τελικά κατάφεραν στο 80′ όταν ο Καρυπίδης “έγραψε” με ατομική προσπάθεια το 1-2, χαρίζοντας την νίκη στην ομάδα του

Εθνικός Γιαννιτσών : Πόπης, Εφραιμίδης (46′ Πέλκας), Γιόντης (89′ Μπάρμπας), Βοτάρης, Γρηγοριάδης, Μπαμπαλής, Δουλκερίδης, Χωραφάς, Καμπάνης, Μουρουζίδης (65′ Κηλίκης), Καπουσούζης

Δόξα Μαυροβουνίου : Καμπαλής, Σιδέρης, Κατιρτζόγλου (86′ Γκότσης), Γάτσος, Φανιάδης, Ουζούνης (10′ Νάτσης), Ιωαννίδης, Ζαχαριάδης, Γιαουτζής, Μπουρνάζης (83′ Χαραλαμπίδης), Καρυπίδης (89′ Παπαδόπουλος).