[Γ Εθνική, 3ος όμιλος] Καστοριά – Εθνικός Φιλιππιάδας 0-1 (photos)

Ο Εθνικός Φιλιππιάδας πέτυχε μια πολύ σημαντική νίκη και μάλιστα εκτός έδρας κερδίζοντας την Καστοριά με σκορ 0-1 με ένα γκολ που πέτυχε ο Αλέξανδρος Ντανάι στο 39o λεπτό.

H ομάδα της Πρέβεζας, εκτός από το γκολ του Αλέξανδρου Ντανάι έχασε και πέναλτι με τον Μανιώτη.

Οι “κυανόλευκοι” έβαλαν στο…πουγκί τους τρεις πρώτους βαθμούς της στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, σε ένα- κατά τ’ άλλα-  παιχνίδι, που με δύο μόνο επισκέψεις στα καρέ των «γουναράδων», κατάφεραν να πετύχουν ένα γκολ και να κερδίσει ένα πέναλτι, στο οποίο αστόχησαν αλλά δεν της κόστισε, μιας και οι πανηγυρισμοί των παικτών της στο ένα τέρμα που σημείωσε ο Ντανάι στο  39’, ήταν αρκετοί για να καπαρώσουν το υπερπολύτιμο γι’ αυτήν «τρίποντο», σε αντίθεση με την Καστοριά, που με το νέο «στραβοπάτημά» της έμεινε χωρίς πόντο στο ενεργητικό της και καθηλωμένη στον «βυθό» της βαθμολογίας.

το φιλμ της αναμέτρησης και φωτογραφίες στο sentra.com.gr

Καστοριά : Κράτσιος, Πατσίκας (54′ Damzi), Ηλίας, Μπαϊρακτάρης, Ιασωνίδης, Αντωνιάδης, Νίνος, Μηλιάτης, Σαββόπουλος (30΄Γεωργαντζάς, 69΄Τσίπη), Astrauskas, Χασάι