Δύσκολο εμπόδιο η Νέα Ιωνία για τα κορίτσια του Φιλίππου (αποτελέσματα)

Με καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, η Νέα Ιωνία πέρασε από τη Βέροια, νικώντας τον Φίλιππο με σκορ 22-33, για την 4η αγωνιστική της Α1 γυναικών.

Ο Φίλιππος που αποτελεί την ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών, μετά το πρώτο πεντάλεπτο που το σκορ ήταν ισόπαλο 1-1, αιφνιδίασε τη Νέα Ιωνία, παίρνοντας ένα προβάδισμα 4 τερμάτων στο 15′, με ο σκορ να βρίσκεται στο 9-5.

Όπως αναφέρει το hatzi-handball.blogspot.gr, η Νέα Ιωνία φαίνεται ότι αφυπνίστηκε σε εκείνο το σημείο και με ενα σερί 0-5, έκανε το σκορ 9-10 στο 24′. Τα υπόλοιπα λεπτά μέχρι την ανάπαυλα, κύλησαν με τη Νέα Ιωνία να ελέγχει το σκορ το οποίο διαμορφώθηκε σε 10-13 με τη λήξη του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η νταμπλούχος μπήκε πολύ σοβαρή στο παιχνίδι και διεύρυνε τη διαφορά, για να φτάσει τελικά στη νίκη με σκορ 22-33

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΟΦ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ  22-33

Πεντάλεπτα: 1-1, 5-2, 9-5, 9-8, 10-11, 10-13 ημ, 11-15, 13-19, 16-25, 19-28, 19-31, 22-33 τελ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γιώργος Τσικίνας): Νάκο, Κατσικαρώνη, Εμμανουηλίδου 1, Ντόβα, Παπαδοπούλου 5, Χρ. Ανθίτση, Καραχαρίση 2, Β. Θεοδοσοπούλου, Σπυριδοπούλου, Καλμουκίδου 1, Μπατζαρακούδη 11, Γεωργιάδου, Σ. Θεοδοσοπούλου, Στεφανίδου, Νοχουσίδου, Πιτούλια.

ΟΦΝΙ (Ναϊσίδου- Ζιβούλοβιτς):Κεπεσίδου, Κερλίδη, Στεφάνοβιτς , Μίλατσιτς 1, Παπανικολάου 6, Πάπα 7, Πανούση, Ζυγούρα 7, Μακρή, Βαφειάδου 5, Διακογιάννη, Κοντοστεργίου, Σαραντάκου, Ζηνονίδου 1, Χρονοπούλου 3, Στουγιαννίδου 3.

Διαιτητές: Πατιός, Τσιάνας, Δίλεπτα: 7-6, Πέναλτι:7/7-3/3