Τρομερή άμυνα ο Άρης και νίκη με Αβελίνο!

Ο Άρης κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες αφού ξεπέρασε το εμπόδιο της Αβελίνο της οποίας επικράτησε με 59-56 στο Αλεξάνδρειο.

Οι κίτρινοι παίζοντας τρομερή άμυνα και με την ηγετική εμφάνιση του Βασιλόπουλου αλλά και την βοήθεια των Μπελ, Αθηναίου κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα και να σταματήσουν το αρνητικό σερί των 5 ηττών.

Από το πρώτο ημίχρονο ο αγώνας ήταν κλειστός, με δυνατό παιχνίδι και πολλά άστοχα σουτ γεγονός που αποδεικνύει και το σκορ της ανάπαυλας (25-27). Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Παναγιώτης Βασιλόπουλος(15π. 8ριμπ. 4ασ.) ήταν η επιθετική αιχμή του δόρατος για τον Άρη ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Χαμαντί Ντιαγέ(16π. 7ριμπ. 4 κοψ.) έδειξε από νωρίς τις προθέσεις του σε άμυνα και επίθεση.