Απίστευτο! Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας δεν έχασε σουτ στην 4η περίοδο! (vids)

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας τα βρήκε σκούρα επί σχεδόν 35 λεπτά, ωστόσο επικράτησε με 108-100 της Κάλεβ Κράμο, έχοντας 10/10 σουτ στην 4η περίοδο!

Μόνο εύκολη δεν αποδείχθηκε για την ΤΣΣΚΑ η αναμέτρηση με μία από τις χειρότερες ομάδες της VTB League. Οι Μοσχοβίτες τα βρήκαν σκούρα μέσα στο γήπεδό τους απέναντι στην Κάλεβ Κράμο, καθώς χρειάστηκαν ένα σερί 10-0 από το 33′ έως το 36′ προκειμένου να “καθαρίσουν” το παιχνίδι και να πάρουν τη νίκη με 108-100, την όγδοη σε ισάριθμους αγώνες στη VTB League.

Η είδηση της βραδιάς πάντως προήλθε από τη στατιστική. Κι αυτό διότι η ΤΣΣΚΑ δεν έχασε ούτε ένα σουτ στην τέταρτη περίοδο! Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη ολοκλήρωσε το τελευταίο δεκάλεπτο με 34 πόντους, 7/7 τρίποντα, 3/3 δίποντα, 7/8 ελεύθερες βολές και ουσιαστικά πέταξε στα σκουπίδια μόνο τρεις επιθέσεις, που ισοδυναμούν με τα λάθη που έκανε στο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα!