[Γ Εθνική, 4ος όμιλος] Βόλος ΝΠΣ – ΑΠΟΚ Βελούχι 5-1

Τη δέκατη νίκη του στο πρωτάθλημα πέτυχε ο ΝΠΣ Βόλος, κερδίζοντας εύκολα το Βελούχι με σκορ 5-1.

Το 4-0 στο 38′ έδωσε τη δυνατότητα στον Χουάν Φεράντο να πραγματοποιήσει και τις τέσσερις αλλαγές του πριν τη συμπλήρωση του πρώτου μέρους, δίνοντας ανάσες σε αρκετούς βασικούς ποδοσφαιριστές και την ευκαιρία σε νεαρότερους να πάρουν λεπτά συμμετοχής.

Με τους γηπεδούχους να αποκτούν τον έλεγχο της μεσαίας γραμμής από το πρώτο λεπτό και τους φιλοξενούμενους να περιορίζονται σε παθητικό ρόλο ξεκίνησε το παιχνίδι στο Δημοτικό Στάδιο της Νεάπολης.

το φιλμ της αναμέτρησης στο goalpost.gr

ΝΠΣ ”ΒΟΛΟΣ” (Χ. Φεράντο): Μπουργάνης, Ντεντάκης (35′ Δημηνάς), Ντόσης, Δημόπουλος, Τζελίδης, Πιαστόπουλος, Πέντα (42′ Μηλιώτης), Ζέρης, Μάντζης (46′ Καλαμίδας), Πίτου Γκαρσία (35′ Σαλαμούρας), Δεμηρτζόγλου.

ΑΠΟΚ ΒΕΛΟΥΧΙ (Γ. Φλωράκης): Ρεσίτης, Κόλλιας, Παχής, Ζαραβέλης, Κατσαδούρος, Χαλλής (79′ Αθανασόπουλος), Ι. Λάππας, Ν. Λάππας (89′ Σκολέτος), Μπακαλίδης, Κακκαβάς (81′ Φλωράκης), Μπόγδανος (46′ Σερπάνος).