Β ΕΚΑΣΚΕΜ – Δεν αλλάζει η τετράδα των play off (αποτελέσματα, βαθμολογία 19ης αγωνιστικής)

H ήττα του ΓΑΣ Βαφύρας στο Κιλκίς από την τοπική Κούπα, σε συνδυασμό με τις νίκες τόσο του ΑΟΚ Γουμένισσας όσο και του ΓΑΣΠ Πάνθηρες, ξεκαθάρισαν τα πάντα στις θέσεις των play off.

Οι Αετοί Βέροιας, που συνέχισαν το σερί τους και στον Κολινδρό, ο ΓΑΣΠ Πάνθηρες (67-36 τον Εργόναθλο), ο ΑΟΚ Γουμένισσας (δυσκολεύτηκε αλλά έκαμψε την αντίσταση της μαχητικής ΑΚΕ Πιερίας) αλλά και ο Φίλιππος Πέλλας, που δεν αγωνίστηκε με τον Άθλο Αλεξάνδρειας, είναι η τετράδα που θα διεκδικήσει τα δύο εισιτήρια ανόδου.

Απομένει πλέον να δούμε ποια θα είναι η βαθμολογική σειρά των τεσσάρων ομάδων, η οποία και θα κρίνει τις διασταυρώσεις στους αγώνες διαβάθμισης, απ όπου θα προκύψουν οι δύο για τον τελικό (και κατ επέκταση για την Α ΕΚΑΣΚΕΜ) έπειτα από δύο νίκες.

Στο ματς που συμπλήρωσε το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής, ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαριάς ηττήθηκε από τους Ατρόμητους Νέας Σάντας με σκορ 78-63.

12 Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαριάς 17 1 16 730 1499 -769 17

*O Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαριάς έχει έναν μηδενισμό.

**Ατρόμητοι Νέας Σάντας και Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαριάς έχουν από ένα ματς λιγότερο