Σπουδαίας σημασίας νίκη για τον ΠΑΟ και…περιμένει! Όλα τα σενάρια

Ο Παναθηναϊκός σε ένα απίστευτο παιχνίδι με πολύ σασπένς, κέρδισε στη παράταση την Αρμάνι Μιλάνο με 95-96 και περιμένει πλέον να μάθει τη τελική του κατάταξη.

Όπως αναφέρει το basketblog, το “τριφύλλι” κατάφερε να κάνει ολική ανατροπή στο 2ο ημίχρονο και να πάρει το παιχνίδι στην παράταση. Στα τελευταία λεπτά η μία ομάδα έδινε το παιχνίδι στην άλλη, με τους παίκτες του Τσάβι Πασκουάλ ωστόσο να είναι αυτοί που χάρηκαν με τη λήξη του παιχνιδιού καθώς με αυτοκαλάθι των γηπεδούχων (!) πήραν τη νίκη (95-96).

Δεκάλεπτα: 27-18, 55-42, 69-61, 87-87, 95-96

Αρμάνι Μιλάνο (Πιανιτζάνι): Γκάουντλοκ 13 (1), Πάσκολο 11, Ταρτσέφσκι 8, Κουζμίνσκας 16 (1), Τσιντσαρίνι 6, Αμπάς 2, Εμπαγιέ 9 (2), Μπερτάνς 5, Τζέρελς 7 (1), Γκουντάιτις 18.

Παναθηναϊκός (Πασκουάλ): Σίνγκλετον 10 (1), Τζέιμς 18, Πέιν 4, Παππάς 7, Ντένμον 12 (2), Γκιστ 18 (1), Βουγιούκας, Λεκαβίτσιους, Γκάμπριελ 3 (1), Λοτζέσκι, Καλάθης 18 (3), Αντετοκούνμπο 6 (1).

Με το σημερινό αποτέλεσμα οι «πράσινοι» μπορούν να κατακτήσουν από την 3η θέση μέχρι την 5η.

Αναλυτικά όλα τα σενάρια για τον Παναθηναϊκό:

Νίκη Ολυμπιακού, νίκη Ρεάλ: έχουμε τα ζευγάρια Ολυμπιακός – Ζαλγκίρις και Ρεάλ – Παναθηναϊκός (πλεονέκτημα Ρεάλ)
Νίκη Ολυμπιακού, ήττα Ρεάλ: έχουμε τα ζευγάρια Ολυμπιακός – Ζαλγκίρις και Παναθηναϊκός – Ρεάλ (πλεονέκτημα Παναθηναϊκός)
Ήττα Ολυμπιακού, νίκη Ρεάλ: έχουμε τα ζευγάρια Ολυμπιακός – Ζαλγκίρις και Παναθηναϊκός – Ρεάλ (πλεονέκτημα Παναθηναϊκός)
Ήττα Ολυμπιακού, ήττα Ρεάλ: έχουμε τα ζευγάρια Παναθηναϊκός – Ζαλγκίρις και Ολυμπιακός – Ρεάλ (πλεονέκτημα Ολυμπιακός)