Εξαιρετική η τελευταία…παράσταση του ΠΑΣ Γιάννινα!

Ο σαρωτικός στο δεύτερο ημίχρονο ΠΑΣ Γιάννινα διέλυσε με 3-0 τον Ολυμπιακό και έκλεισε με ονειρεμένο τρόπο τη σεζόν. Δράμα οι Πειραιώτες που ολοκλήρωσαν άσχημα μία απογοητευτική σεζόν.

Στα βροχερά Ιωάννινα ένας κακός Ολυμπιακός και δίχως καλές επιθετικές συνεργασίες αλλά και με αμυντικά προβλήματα (σ.σ. για ακόμα μία φορά) έχασε δίκαια με σκορ 3-0 από τον ΠΑΣ. Γκολάρα ο Κόντε και το πρώτο τέρμα του Τζημόπουλου στο τελικό 3-0. Φώναξαν για οφσάιντ από τον Ολυμπιακό στο τέρμα του Βιντάλ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

το φιλμ της αναμέτρησης στο gazzetta.gr

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Βελλίδης, Αποστολόπουλος, Σκόνδρας, Μιχαήλ, Τζημόπουλος (83′ Μπέριος), Τσικάρσκι, Γαρουφαλιάς, Ντόλοβατς, Νικολιάς (89′ Μπουκουβάλας), Χαλκιαδάκης (83′ Βιντάλ), Κόντε

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Χουτεσιώτης, Ίγκορ, Ένχελς, Σισέ, Χατζισαφί, Ταχτσίδης, Ανδρούτσος, Φορτούνης, Βρουσάι (88′ Κωστανάσιος), Τζούρτζεβιτς (67′ Βέργος), Ανσαριφάρντ