Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Κατηγορίες
Τουρνουά Foot Tennis Βέροια

Όμορφες στιγμές, εντυπωσιακά σε θέαμα παιχνίδια, χαρές και αναμνήσεις. Αυτό ήταν το 1ο Τουρνουά Foot Tennis Ακαδημιών! (photos)

Μια μοναδική εμπειρία (σύμφωνα πάντα με τις μαρτυρίες αλλά και από τα ποσταρίσματα των ομάδων στα social media) έζησαν οι 14 Ακαδημίες που τίμησαν με την παρουσία τους το 1ο Τουρνουά Foot Tennis Ακαδημιών, που διοργανώθηκε στην Πλατεία Δημαρχείου Βέροιας.

Η δεύτερη μέρα της διοργάνωσης είχε ακόμη μεγαλύτερο ενδιαφέρον από το Σάββατο, μιας και οι παίκτες έδειξαν πως προσαρμόστηκαν γρήγορα στις απαιτήσεις του Foot Tennis και φανέρωσαν εξαιρετικό επίπεδο, πολύ παραπάνω απ ότι ανέμεναν οι διοργανωτές.

Αποτέλεσμα όλων αυτών, οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο Δημαρχείο να απολαύσουν 25 εντυπωσιακά παιχνίδια, με αποκορύφωμα τον τελικό ανάμεσα στην Ακαδημία Football Kings και τον Αριστοτέλη Νάουσας.

Κατά τη διάρκεια του τουρνουά, διενεργήθηκαν όλες οι απονομές στις Ακαδημίες που έλαβαν μέρος, οι οποίες έφυγαν (κυριολεκτικά) με γεμάτα χέρια καθώς εκτός των μεταλλίων και των τροπαίων, παρέλαβαν και από μία υποτροφία στην Πληροφορική από το Κέντρο Δια Βίου Μάθησης «Easy Education» στη Βέροια! Ένα πραγματικά εξαιρετικό δώρο καθώς μιλάμε για παιδιά ηλικίας 15 ετών και νεότεροι, για τους οποίους το μάθημα της πληροφορικής είναι άκρως απαραίτητο για το επαγγελματικό τους μέλλον.

Επίσης, την απονομή στους ημιτελικούς πραγματοποίησε ο πρώην επαγγελματίας ποδοσφαιριστής και Διευθύνων Σύμβουλος της «Spot Team», Τέλης Ευθυμιάδης, ο οποίος παρέδωσε στους φιναλίστ από ένα αθλητικό σετ ενώ στον μεγάλο τελικό παραβρέθηκε ο ποδοσφαιριστής του Ατρομήτου, Κώστας Κωτσόπουλος ο οποίος και παρέδωσε το Κύπελλο του νικητή στην Ακαδημία Football Kings.

Εκτός αυτών, οι διοργανωτές εξασφάλισαν και τέσσερις ακόμη προσφορές από ισάριθμους επιχειρηματίες της πόλης για τις ομάδες που αγωνίστηκαν στους δύο τελικούς και θα μοιραστούν στους παίκτες της κάθε ομάδες είτε κατόπιν κλήρωσης είτε καθ επιλογήν του προπονητή.

Αναλυτικά :

  1. Οπτική Οδός (οπτικά-φακοί επαφής) της κας Βασιλειάδου Όλγας (Μητροπόλεως 47, Βέροια)
    Έκπτωση 40% σε αγορά γυαλιών ηλίου
  2. AXON – Διεθνές Δίκτυο Σπουδών (Μητροπόλεως 39 στη Βέροια)
    Έκπτωση 50% σε ένα πρόγραμμα Παιδικό Αγγλικών για το σχολικό έτος 2018-2019
  3. Radical – Γυμναστήριο/Κέντρο σωματικής ευεξίας (28ης Οκτωβρίου 21 στη Βέροια)
    Δωρεάν πρόγραμμα ενός μηνός της επιλογής σας
  4. Φροντιστήριο Ξένων Γλωσσών Κουκουτέγου – Αναστασίου
    Έκπτωση 50% σε ένα πρόγραμμα παιδικό Αγγλικών για το σχολικό έτος 2018-2019

Αμέσως μετά, διεξήχθησαν τρία παιχνίδια για τη φάση των ομίλων του 4ου Τουρνουά Foot Tennis, όπου Poetry, Mall και Delante συνέχισαν με νίκες.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής 10/6 :

1ο Τουρνουά Ακαδημιών

ΓΗΠΕΔΟ Α
ΑΣ Πατρίδας – Κορασίδες Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας 0-2 (8-21, 6-15)
Τηλέμαχοι Αλεξάνδρειας – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας 2 2-0 (15-8, 15-10)
Football Kings – ΓΑΣ Κοπανού 2-0 (21-0, 15-5)
ΑΕΠ Βέροιας «Στέφανος Γαϊτάνος» – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας ALU SYN 2-0 (15-7, 15-10)

Κορασίδες Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – Football Kings 0-2 (1-15, 3-15)
Τηλέμαχοι Αλεξάνδρειας – ΑΕΠ Βέροιας «Στέφανος Γαϊτάνος» 2-0 (15-12, 15-5)
ΑΣ Πατρίδας – ΓΑΣ Κοπανού 2-0 (15-8, 15-8)
Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας 2 – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας ALU SYN 1-2 (15-12, 6-15, 3-6)

Football Kings – ΑΣ Πατρίδας 2-0 (15-2, 15-5)
Τηλέμαχοι Αλεξάνδρειας – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας ALU SYN 2-0 (15-5, 15-4)

Tελικός Γηπέδου Α
Football Kings – Τηλέμαχοι Αλεξάνδρειας 2-0 (15-4, 15-12)

ΓΗΠΕΔΟ B
Αστέρας Αλεξάνδρειας – Αγροτικός Αστέρας Πλατέος 2-0 (21-7, 15-10)
Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – Ακαδημία Μακροχωρίου 1 2-0 (21-14, 15-13)
Αριστοτέλης Νάουσας – Ακαδημία Μακροχωρίου 2 2-0 (21-14, 15-5)
Ακαδημία Βέροιας – ΑΣ Κολινδρού 2-0 (21-2, 15-12)

Αστέρας Αλεξάνδρειας – Αριστοτέλης Νάουσας 1-2 (9-15, 15-8, 1-6)
Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – Ακαδημία Βέροιας 2-1 (11-15, 15-11, 6-4)
Αγροτικός Αστέρας Πλατέος – Ακαδημία Μακροχωρίου 2 2-1 (15-13, 6-15, 6-4)
Ακαδημία Μακροχωρίου 1 – ΑΣ Κολινδρού 2-0 (15-4, 15-9)

Αριστοτέλης Νάουσας – Αγροτικός Αστέρας Πλατέος 2-1 (7-15, 15-12, 6-0)
Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – Ακαδημία Μακροχωρίου 1 2-0 (15-4, 15-9)

Tελικός Γηπέδου Β
Αριστοτέλης Νάουσας – Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας 2-0 (15-9, 16-14)

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
Football Kings – Αριστοτέλης Νάουσας 2-0 (15-7, 15-9)

4ο Τουρνουά Foot Tennis (άνδρες)

Poetry – Xnet 2-0 (21-10, 21-13)
Mall – Ψυγεία Μαυρίδης 2-1 (17-21, 21-16, 11-7)
All Time – Delante Bar 0-2 (18-21, 20-22)

Βαθμολογίες

Τα μπαράζ της Τρίτης θα προκύψουν όπως παρακάτω :

BAR1 – BAR14 (OUT1)
BAR13 – BAR2 (OUT2)
BAR3 – BAR12 (OUT3)
BAR11 – BAR4 (OUT4)
BAR5 – BAR10 (OUT5)
BAR9 – BAR6 (OUT6)
BAR7 – BAR8 (OUT7)

Το πρόγραμμα της Δευτέρας 11/6 :

17.30 Papatzikou εκτός χάρτη-Καφέ Δάσκαλος
17.45 Café στο 90′-Goody’s
18.15 Xnet-ALL time
18.30 Πρακτορείο ΟΠΑΠ Ζαφειρίου/Τσιόνα-Mall
19.00 Delante Bar-Poetry
19.15 Ψυγεία Μαυρίδη-Π&Φ
19.45 Ink Da City-Relax
20.00 ALU/SYN-Το Στέκι
20.30 Fit House-Ανταλλακτικά Φωτιάδης
20.45 ΦΠΑ-Στάσου Μύγδαλα
21.15 Revoil Καμπαϊλής-Karagiannis Team
21.45 Argo Κουτσιάδης-Σχολή Τερματοφυλάκων «Θεόδωρος Γκίτκος»

Να σημειώσουμε πως αμέσως μετά τη λήξη του κάθε αγώνα της Δευτέρας 11/6, θα ενημερώνονται άμεσα οι βαθμολογίες έτσι ώστε οι ομάδες να μάθουν αντιπάλους και ώρες για τα μπαράζ των 3ων και 4ων την Τρίτη 12/6.

Δείτε και πως διαμορφώνεται μέχρι στιγμής η εικόνα των νοκ άουτ αγώνων της Τετάρτης 13/6 :

17.30 FIRST1 – OUT7
17.45 OUT6 – FIRST2
18.15 FIRST3 – OUT5
18.30 OUT4 – FIRST8
19.00 FIRST5 – OUT3
19.15 OUT2 – FIRST6
19.45 FIRST7 – OUT1
20.00 SECOND8 – SECOND1
20.30 SECOND2 – SECOND7
20.45 SECOND6 – SECOND3
21.15 Draw Cafe – SECOND5

*Το Hotel Kapsalis (FIRST4) περνά χωρίς αγώνα

*Σημ. : Όπου FIRST σημαίνει ο πρώτος του ομίλου, όπου Second ο δεύτερος. Οι κωδικοί «OUT» αντιστοιχούν στις ομάδες που θα προκύψουν από τα μπαράζ των 3ων-4ων της Τρίτης 12/6

δείτε φωτογραφίες από τις απονομές του Τουρνουά Ακαδημιών :