Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Κατηγορίες
Τουρνουά Foot Tennis Βέροια

Ολοκληρώθηκε η φάση των ομίλων στο 4ο Τουρνουά Foot Tennis και περνάμε πλέον στο κυρίως…πιάτο! (photos)

Με τους αγώνες της τρίτης αγωνιστικής των ομίλων, ολοκληρώθηκε τη Δευτέρα 11/6 η πρώτη φάση των ομίλων του 4ου Τουρνουά Foot Tennis, που διεξάγεται και φέτος στην Πλατεία Δημαρχείου Βέροιας.

Τα φαβορί εύκολα ή δύσκολα επικράτησαν στα χθεσινά ματς και από σήμερα μπαίνουμε πλέον στο κυρίως πιάτο της διοργάνωσης, με τη διεξαγωγή των μπαράζ ανάμεσα στις ομάδες που τερμάτισαν στην 3η και στην 4η θέση των ομίλων.

Από αυτές θα προκύψουν 7 ομάδες, που λαμβάνουν αυτόματα μια δεύτερη ευκαιρία να συνεχίσουν αν και το έργο τους θα είναι αρκετά δύσκολο μιας και στους αγώνες της Τετάρτης (δεύτερη φάση) θα αγωνιστούν κόντρα σε αυτές που τερμάτισαν πρώτες (εκτός του Hotel Kaspalis που ήταν ο τυχερός στην κλήρωση) και μάλιστα με ντεσαβαντάζ 11 πόντων στο πρώτο σετ.

Να σημειώσουμε πως από την Πέμπτη 14/6 και μέχρι τον τελικό της Κυριακής 17/6, ο νικητής θα αναδεικνύεται στα τρία νικηφόρα σετ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Δευτέρας 11/6 :

Papatzikou εκτός χάρτη-Καφέ Δάσκαλος  2-1 (18-21, 21-17, 11-9)
Λαφάρας, Παπατζίκος, Πήχας / Μελιόπουλος, Ντινόπουλος

Café στο 90′-Goody’s  0-2 (11-21, 19-21)
Αντωνιάδης, Κοσέογλου, Πρωτογέρης / Αθανασιάδης, Παπαδόπουλος

Xnet-ALL time  2-1 (13-21, 21-12, 11-8)
Κατσαπελίδης, Τάνης / Κιουτάχιαλη, Μουρατίδου, Στρίμπα

Πρακτορείο ΟΠΑΠ Ζαφειρίου/Τσιόνα-Mall  0-2 (22-24, 19-21)
Ιωακειμίδης, Πέτγαζλης, Χαραλαμπίδης / Αργυρόπουλος, Καλφούτζος, Κούβαρος

Delante Bar-Poetry  1-2 (21-10, 11-21, 9-11)
Εμμανουηλίδης, Κιατικίδης, Πουλιόπουλος, Σουλιώτης / Δημητριάδης, Φωτόπουλος

Ψυγεία Μαυρίδη-Π&Φ  2-0 (21-9, 21-17)
Λίπε, Χαλίλι / Ανάστος, Κατσκαβέλης

Ink Da City-Relax  2-0 (21-17, 21-18)
Ποζιάδης, Σπανός / Αλμαλιώτης, Τσαλίλης

ALU/SYN-Το Στέκι  0-2 (9-21, 16-21)
Ιωαννίδης, Σακελλαρίου / Ασλάνογλου, Μπρέγκου, Τάσο Φ.

Fit House-Ανταλλακτικά Φωτιάδης  0-2 (4-21, 6-21)
Γκόγκος, Δεληγιώργης, Σαρηγιαννίδης / Γαβριηλίδης Τ., Γαβριηλίδης Χ., Σοφιανίδης

ΦΠΑ-Στάσου Μύγδαλα  2-0 (21-5, 21-4)
Νίκου, Τούφας / Αργυρόπουλος, Ριστέμογλου

Revoil Καμπαϊλής-Karagiannis Team  0-2 (17-21, 8-21)
Λεσάι, Τζακέρι, Χατζηαντωνίου / Καραγιάννης, Μουρατίδης

Argo Κουτσιάδης-Σχολή Τερματοφυλάκων «Θεόδωρος Γκίτκος»  2-0 (21-13, 21-19)
Αναστάσης, Κουτσιάδης / Βάντσης, Μυλωνάς

Τελικές Βαθμολογίες

Τα ζευγάρια που προέκυψαν για τα μπαράζ (Τρίτη 12/6) :

19.00  Delante-Π&Φ  [OUT1]
19.15  Στάσου Μύγδαλα-Karagiànnis Team  [OUT2]
19.30  All time-ALUSYN  [OUT3]
19.45  Λογ.Γραφείο Μισαηλίδου-Doctor Wash  [OUT4]
20.00  Fit House-Revoil Καμπαϊλής  [OUT5]
20.20  Καφέ Δάσκαλος-Cafe στο 90  [OUT6]
20.45  Ψυγεία Μαυρίδη-Σχολή Τερματοφυλάκων «Θεόδωρος Γκίτκος»  [OUT7]

Οι διασταυρώσεις της δεύτερης φάσης (Τετάρτη 13/6)

17.30  Poetry – OUT7  [1]
17.45  OUT6 – Mall  [2]
18.15  Ink da City – OUT5  [3]
19.00  Ανταλλακτικά Φωτιάδης – OUT3  [5]
19.15  OUT2 – ΦΠΑ  [6]
19.45  Papatzikou – OUT1  [7]
20.00 Goody’s – X Net  [8]
20.30  Πρακτορείο ΟΠΑΠ Ζαφειρίου/Τσιόνα – Χατζηπαυλίδης  [9]
20.45  Το Στέκι – Relax  [10]
21.15  Draw Cafe – Argo Κουτσιάδης  [11]
21.30  OUT4 – Loreal Madrid  [4]

Το Hotel Kapsalis περνά χωρίς αγώνα  [12]

Οι διασταυρώσεις της προημιτελικής φάσης (3 νικηφόρα σετ) :

Πέμπτη 14/6

19.00  1-12  [Α]
19.45  11-2  [Β]
20.30  3-10  [Γ]
21.15  8-4 [Δ]

Παρασκευή 15/6  

19.00  Α-9  [Π1]
19.45  7-Β  [Π2]
20.30  Γ-6 [Π3]
21.15  5-Δ [Π4]

Οι διασταυρώσεις της ημιτελικής φάσης (3 νικηφόρα σετ) :

Σάββατο 16/6

20.00  Π1 – Π4
21.00  Π3 – Π2

Τελικοί :

Κυριακή 17/6

19.00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
20.00 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
21.00 ΑΠΟΝΟΜΕΣ

δείτε φωτογραφίες της Δευτέρας 11/6 :