Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Κατηγορίες
Τουρνουά Foot Tennis Βέροια

Έξι δυνατά παιχνίδια επιφύλασσαν τα μπαράζ του 4ου Τουρνουά Foot Tennis! (photos)

Άκρως ποιοτικά και συνάμα δραματικά τα παιχνίδια που παρακολούθησαν οι φίλαθλοι που έδωσαν και σήμερα το παρών στην Πλατεία Δημαρχείου Βέροιας.

Οι ομάδες που τερμάτισαν στην 3η και 4η θέση των ομίλων, αναμετρήθηκαν μεταξύ τους και τα ματς που διεξήχθησαν είχαν έντονο το στοιχείο της αγωνίας αλλά και του θεάματος.

Χαρακτηριστικό είναι πως περίπου στις 20.00 οι φίλαθλοι που συγκεντρώθηκαν πέριξ των κιγκλιδωμάτων που έχουν τοποθετηθεί για να ορίσουν τον αγωνιστικό χώρο, ξεπέρασαν τους 100, δείγμα πως το Foot Tennis έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον του κόσμου.

Από τα επτά σημερινά ματς (ένα εξ αυτών δεν διεξήχθη λόγω μη προσέλευσης) προέκυψαν οι αντίπαλοι των ομάδων που τερμάτισαν στην πρώτη θέση των ομίλων, οι οποίες και αποκτούν αυτόματα το προβάδισμα στα αυριανά ματς καθώς θα ξεκινήσουν το πρώτο σετ με αβαντάζ 11 πόντων με τον νικητή να αναδεικνύεται και πάλι στα δύο.

Τα τέσσερα βραδινά παιχνίδια όμως είναι αυτά ανάμεσα στις ομάδες που τερμάτισαν δεύτερες, όπου δεν υπάρχει κάποιο αβαντάζ και αναμένονται με ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

Τα αποτελέσματα της Τρίτης 12/6 :

Delante-Π&Φ  2-1 (21-17, 22-24, 14-12)
Εμμανουηλίδης, Κιατικίδης, Πουλιόπουλος, Σουλιώτης / Ανάστος, Καρασαλίδης

Στάσου Μύγδαλα-Karagiànnis Team  0-2 (5-21, 11-21)
Αραμπατζής , Αργυρόπουλος Μ., Αργυρόπουλος Γ. / Καραγιάννης, Μουρατίδης

All time-ALUSYN  0-2 (17-21, 17-21)
Μουρατίδου, Στρίμπα / Ιωαννίδης, Κοντογιάννης, Μωυσίδης, Σακελλαρίου

Λογ.Γραφείο Μισαηλίδου-Doctor Wash  0-2 (19-21, 19-21)
Πρόιος, Σπυριδωνίδου / Βόλτσης, Δάτσης, Ιωαννίδης, Στυλιανού

Fit House-Revoil Καμπαϊλής  2-1 (21-12, 11-21, 11-3)
Γκόγκος, Δεληγιώργης, Κοτζαχρήστος, Σαρηγιαννίδης / Λεσάι, Τζακέρι, Χατζηαντωνίου

Καφέ Δάσκαλος-Cafe στο 90  2-1 (12-21, 21-17, 12-10)
Δάσκαλος, Ντινόπουλος / Αντωνιάδης, Δαουκόπουλος, Κοσέογλου, Πρωτογέρης

Ψυγεία Μαυρίδη-Σχολή Τερματοφυλάκων «Θεόδωρος Γκίτκος» 2-0 α.α.

Οι διασταυρώσεις της δεύτερης φάσης (Τετάρτη 13/6) :

[1] 17.30 Poetry – Ψυγεία Μαυρίδη [11-0 αβαντάζ 1ο σετ]
[2] 17.45 Καφέ Δάσκαλος – Mall [0-11 αβαντάζ 1ο σετ]
[3] 18.15 Ink da City – Fit House [11-0 αβαντάζ 1ο σετ]
[5] 19.00 Ανταλλακτικά Φωτιάδης – ALUSYN [11-0 αβαντάζ 1ο σετ]
[6] 19.15 Karagiànnis Team – ΦΠΑ [0-11 αβαντάζ 1ο σετ]
[7] 19.45 Papatzikou – Delante [11-0 αβαντάζ 1ο σετ]
[8] 20.00 Goody’s – X Net
[9] 20.30 Πρακτορείο ΟΠΑΠ Ζαφειρίου/Τσιόνα – Χατζηπαυλίδης
[10] 20.45 Το Στέκι – Relax
[11] 21.15 Draw Cafe – Argo Κουτσιάδης
[4] 21.30 Doctor Wash – Loreal Madrid [0-11 αβαντάζ 1ο σετ]

Το Hotel Kapsalis περνά χωρίς αγώνα

Οι διασταυρώσεις της προημιτελικής φάσης (3 νικηφόρα σετ) :

Πέμπτη 14/6

19.00  1-12  [Α]
19.45  11-2  [Β]
20.30  3-10  [Γ]
21.15  8-4 [Δ]

Παρασκευή 15/6  

19.00  Α-9  [Π1]
19.45  7-Β  [Π2]
20.30  Γ-6 [Π3]
21.15  5-Δ [Π4]

Οι διασταυρώσεις της ημιτελικής φάσης (3 νικηφόρα σετ) :

Σάββατο 16/6

20.00  Π1 – Π4
21.00  Π3 – Π2

Τελικοί :

Κυριακή 17/6

19.00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
20.00 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
21.00 ΑΠΟΝΟΜΕΣ

δείτε φωτογραφίες της Τρίτης 12/6 :