Ακόμη βγαίνουν κόκκινες κάρτες σε ματς της ΕΠΣ Τρικάλων!

Άκρως επεισοδιακός ήταν ο σημερινός αγώνας Κυπέλλου της ΕΠΣ Τρικάλων ανάμεσα στο Κηπάκι και το Βαλτινό, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 1-2, με ανατροπή και να παίρνουν την πρόκριση για την επόμενη φάση του θεσμού.

Όπως αναφέρει το trikalascore, το αγωνιστικό κομμάτι περνάει σε δεύτερη μοίρα, λόγω των θλιβερών επεισοδίων που συνέβησαν λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης, τα οποία πηγαίνουν το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο πολλά χρόνια πίσω.

Παιζόταν οι καθυστερήσεις της αναμέτρησης, όταν το γήπεδο Κηπακίου μετατράπηκε σε ρινγκ, με γροθιές, κλοτσιές και το σκηνικό αυτό να διαρκεί για περίπου τρία λεπτά, μέχρι οι ψυχραιμότεροι να μπουν και να χωρίσουν.

Εικόνες που προκαλούν σοκ και σίγουρα δεν υπάρχει καμία δικαιολογία να συμβαίνουν σε ερασιτεχνικά γήπεδα.

Ο διαιτητής Λεωνίδας για τα επεισόδια απέβαλλε τέσσερις παίκτες των γηπεδούχων τους: Βλάχο, Αλ. Αναστασίου, Ν. Αναστασίου και Κακάβα και δύο του Βαλτινού τους Μουρίκη και Τόλια.

Νωρίτερα άλλοι δύο παίκτες της φιλοξενούμενης ομάδας είδαν την άγουσα για τα αποδυτήρια με δεύτερη κίτρινη, οι Σκράπαρης και Μάμαλης.

Η ένταση συνεχίστηκε και με το τέλος της αναμέτρησης, ενώ στο γήπεδο κατέφθασαν και αστυνομικές δυνάμεις.