Κυπελλούχος ΕΚΑΣΚΕΜ ο ΓΑΣ Αλεξάνδρειας!

Το Κύπελλο ΕΚΑΣΚΕΜ κατέκτησε ο ΓΑΣ Αλεξάνδρειας, καθώς στον τελικό της διοργάνωσης κέρδισε στα Γιαννιτσά τον ΦΟ Αριδαίας με 76-65.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΦΟΑ είχε τον έλεγχο και διατήρησε ένα προβάδισμα στο σκορ, όμως στο δεύτερο, η ομάδα της Ημαθίας άλλαξε τις ισορροπίες και στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς πραγματοποίησε την αντεπίθεση που της έδωσε τελικά τη νίκη.

Στον μικρό τελικό, οι Αετοί Βέροιας επικράτησαν με 63-56 της ΑΓΕ Πιερίας και κατέκτησαν την 3η θέση.

Τα δεκάλεπτα: 20-17, 36-34, 49-50, 65-76

ΦΟ Αριδαίας : (Βάτσης) Αμπάρης, Βασίλογλου, Μπίνος, Τοπαλίδης 13 (1), Περπερίδης 3 (1), Μπεγλόπουλος 13 (4), Αβραμίδης 6 (2), Κλιντσάρης 1, Μακρόπουλος 10, Στρέπκος 4, Τζάτζης 15.

ΓΑΣ Αλεξάνδρειας : (Οκλαλιώτης) Πουρλιοτόπουλος 6 (1), Μπαλιάκας 5 (1), Σιδηρόπουλος 11, Αβραμίδης 4, Γιοβανόπουλος, Παντοφλίδης 9 (1), Σιτσάνης 5, Παπαγερίδης 13 (1), Μπίσκας 15 (1), Πρόιος, Καραγιάννης 8, Καρκάρας.