Φιλική εντός έδρας ήττα του ΑΣ Βέροια (photos)

Φιλικό αγώνα στα πλαίσια της προετοιμασίας έδωσαν το μεσημέρι του Σαββάτου (29/9) στο Φιλίππειο Κλειστό Γυμναστήριο ο ΑΣ Βέροια 2017 με την ομάδα της Άρτας.

Από την αρχή του παιχνιδιού, η Αναγέννηση Άρτας είχε καλύτερη άμυνα με αποτέλεσμα το α’ ημίχρονο να τελειώνει 6-11 μη επιτρέποντας στην Βέροια 2017 να πάρει ανάσα.

Παρόλο που η ομάδα της Ημαθίας προσπάθησε αρκετές φορές να ποντάρει, τα κορίτσια της Άρτας με την άμυνα τους δεν άφησαν περιθώρια κι έτσι χάθηκαν πολλές ευκαιρίες.

Στο β’ ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα μπήκε δυναμικά, αλλά δεν κατάφερε να πλησιάσει την φιλοξενούμενη με αποτέλεσμα ο αγώνας να τελειώσει 12-19 υπέρ της Άρτας.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι κ.κ. Λινάρδος και Νικολαΐδης.

Η σύνθεση της Βέροιας : Ταϊρίδου, Τσολοζίδου, Βαφειάδου, Davidovic, Ανδρονικίδου, Ciobanu, Γαλανούδη, Κερλίδη, Καλμουκίδου, Τουλουμτζή, Ματαρώνα, Zdraveska, Δελησάββα, Κοτζαχρήστου, Ταμάρογλου