ΑΟΚ Αιγινιακός – ΦΟ Αριδαίας 51-71

Σπουδαία νίκη για τον ΦΟ Αριδαίας στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αιγινίου, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου ισόπαλες στους είκοσι έξι πόντους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Αριδαία ήταν καλύτερη, είχε τον έλεγχο τους αγώνα, έχοντας το προβάδισμα στο σκορ καθ’ όλη τη διάρκειά του και διευρύνοντας συνεχώς τη διαφορά, με αποτέλεσμα να φτάσει στην τελική επικράτηση με σκορ 51-71.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Παπαγεωργίου.

Δεκάλεπτα: 18-19, 26-26, 37-48, 51-71.

ΑΟΚ Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Πιπιλίκας 1, Κατσιάνος 16 (2), Αργυρόπουλος 7 (1), Κουλιάς, Κουτούπας, Βουλτσίδης 11 (2), Κιρκιντζώτης 5 (1), Μελίδης 7, Βουτσακόπουλος 4 (1), Γιουμούκης, Κομπατσιάρης, Τσακίρης.

ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Αμπάρης, Βασίλογλου, Τοπαλίδης 7, Περπερίδης 2, Μπεγλόπολος 1, Παπαβραάμ 4, Αβραμίδης 16 (4), Κλήντσαρης 13 (1), Μακρόπουλος 15 (1), Στρέπκος 10, Τζάτσης 3 (1).