Η εντυπωσιακή παρουσία του Giannis στο ματς με τους Bulls (vid)

Δείτε το VIDEO με τις καλύτερες στιγμές του Γιάννη Αντετοκούνμπο κόντρα στους Μπουλς, όπου είχε ακόμα ένα double-double, ευστοχώντας για 1η φορά την φετινή σεζόν σε 2 τρίποντα στο ίδιο ματς.

Οι Μπακς πραγματοποίησαν μία τρομερή ανατροπή κόντρα στους Μπουλς, επιστρέφοντας από το -22 για να φτάσουν στη νίκη με 123-104, χάρη σε ένα απίστευτο επιμέρους σκορ 78-41 στο δεύτερο ημίχρονο! Στη μέση όλων αυτών βρέθηκε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, με ένα ακόμα double-double, σημειώνοντας για πρώτη φορά φέτος 2 τρίποντα σε έναν αγώνα.

Ο Γιάννης, ο οποίος μέχρι το παιχνίδι με τους Μπουλς είχε 2/28 τρίποντα, εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που του έδωσε το Σικάγο, ολοκληρώνοντας τελικά τον αγώνα με 23 πόντους με 6/11 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 5/9 βολές, 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 32 λεπτά συμμετοχής.

Στο VIDEO που δημοσίευσε το Sport24 μπορείτε να δείτε τις καλύτερες στιγμές του “Greek Freak” από το παιχνίδι: