Σπουδαία νίκη του Άθλου Αλεξάνδρειας

Ο Άθλος Αλεξάνδρειας επικράτησε με 68-59 του Εργόναθλου, στο Κλειστό Γυμναστήριο του 2ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας, σε αγώνα για την 9η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Όπως αναφέρει το katerinisport, το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αμφίρροπο, με τον Εργόναθλο να υπερτερεί στις λεπτομέρειες και να προηγείται με 13-17.

Το δεύτερο όμως ανήκε στον Άθλο Αλεξάνδρειας, ο οποίος ανέτρεψε το προβάδισμα των φιλοξενούμενων και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 36-30.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, με τον Άθλο Αλεξάνδρειας να διατηρεί το προβάδισμά του και να φτάνει στην τελική επικράτηση με 68-59.

Δεκάλεπτα: 13-17, 36-30, 50-45, 68-59

Άθλος Αλεξάνδρειας (Αγγέλης): Αγγέλης, Δέδας 7, Πετκάκης, Τζαφέρης 13, Ντάμτσης 2, Παύλου 25, Στογιανόπουλος 4, Χαριτόπουλος 17, Ψυχογιός.

Εργόναθλος (Ακριτίδης): Μιχαλόπουλος 7 (1), Αρκούδας 8 (2), Δαμιανίδης 8 (1), Μπερμπερίδης 17 (1), Κουσιδώνης 15 (2), Γιαννακούλης 4, Σαλαπάνης.