[Γ Εθνική, 6ος όμιλος] Διαγόρας Βραχνεΐκων – Φοίβος Κρεμαστής 3-0 (βαθμολογία)

Σε εξ΄ αναβολής αναμέτρηση της 13ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής ο Διαγόρας Βραχνεΐκων επιβλήθηκε με 3-0 του Φοίβου Κρεμαστής, σε ένα πολύ κακό αγωνιστικό χώρο, παίρνοντας βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Όπως αναφέρει το patragoal, το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να μένουν στο μηδέν. Στα τελευταία λεπτά ο Διαγόρας πίεσε, δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε αρχικά στο 79ο λεπτό με τον Γιώργο Παπαδόπουλο από πλάγια θέση να ανοίξει το σκορ, στο 93΄ με τον Διονύση Καταβάτη να κάνει το 2-0 με γκολάρα από μακρινή θέση, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 95΄ με πέναλτι ο Τσιριγώτης.

Πολύτιμη νίκη για τον Διαγόρα που τον φέρνει στο +4 από την επικίνδυνη γραμμή στο τέλος του πρώτου γύρου.

Για την ομάδα του Φίλιππου Σχοινά ακολουθεί το ματς της Κυριακή με τον ΠΑΟ Βάρδας εκτός έδρας.