Κέρδισε τον Απόλλωνα η Λαμία και ανεβαίνει!

Ο Απόλλωνας έβαλε δύσκολα στη Λαμία, όμως η ομάδα του Μάκη Χάβου συνεχίζει την ξέφρενη πορεία της και με τα γκολ του Μπαράλες επικράτησε 2-1 κάνοντας ένα ακόμη άλμα προς την εξασφάλιση της παραμονής!

Με σωστή διαχείριση του ρόστερ καθώς το πρόγραμμα… ζόρισε μαζί και με τα 120 λεπτά του πρόσφατου αγώνα Κυπέλλου με τον Παναθηναϊκό, η Λαμία του 2019 συνέχισε τον χαβά της και πήρε τεράστια νίκη, την τρίτη διαδοχική, στο φετινό πρωτάθλημα! Ανώτερη από τον Απόλλωνα η ομάδα του Μάκη Χάβου, ναι μεν είχε πρόβλημα αποτελεσματικότητας στις ευκαιρίες που έφτιαξε και τις προϋποθέσεις για γκολ, όμως, πέτυχε όσα ήθελε για να φτάσει στο 2-1. Το πάλεψε όσο μπορούσε κυρίως στο πρώτο ημίχρονο η «ελαφρά ταξιαρχία», όμως φάνηκε μάλλον αδύνατο να πάρει κάτι…

Ομάδα με διάθεση, με επιθετικό ποδόσφαιρο και με όση αποτελεσματικότητα απαιτείται, τουλάχιστον σε τέτοια παιχνίδια όπως ήταν και αυτό απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης, δείχνει να έχει γίνει η Λαμία που πήρε τρίτη σερί νίκη και σκαρφάλωσε περισσότερο στη βαθμολογία, πλησιάζοντας στην 10άδα.

το φιλμ του αγώνα στο gazzetta.gr

Λαμία: Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Μπαράλες, Μπερτόλιο (85′ Τομάς), Καραμάνος, Πίτι (61′ Επστάιν), Δημούτσος, Σκόνδρας (46′ Μπουλούλης), Σκαρντοβέλι

Απόλλων Σμύρνης: Χουάντερσον, Οριουέλα, Κύργιας, Βαφέας, Γκίνο (58′ Γαρουφαλιάς), Μπεντινέλι, Ακόστα (70′ Ναζλίδης), Ντεφεντερίκο (46′ Ναδάλες), Στάθης, Ντουρσό, Ελ Χέλβε