Πάτησε…γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός! (βαθμολογία)

Μπορεί το στείρο 0-0 του πρώτου μέρους να έφερε άγχος στο στρατόπεδο του Ολυμπιακού, ωστόσο στο δεύτερο τα πάντα άλλαξαν και πλέον περιμένει το…δώρο της ΑΕΚ για να πάει στο ντέρμπι της Τούμπας με άλλον αέρα!

Η ομάδα του Μαρτίνς αγχώθηκε στο πρώτο μέρος απέναντι στον Πανιώνιο, όμως με μια εμφατική τεσσάρα μέσα σε 18 λεπτά στην επανάληψη πήρε τη νίκη (4-0) και μετέφερε την πίεση στον ΠΑΟΚ, που αγωνίζεται την Κυριακή στο ΟΑΚΑ με την ΑΕΚ.

Ένας τρομερός Ολυμπιακός ως προς το 2ο 45λεπτο του ‘καθάρισε’ το ματς με τον Πανιώνιο με το ευρύ 4-0, έχοντας σκόρερ τους Χασάν, Γκερέρο, Λάζαρο και Βούκοβιτς και περιμένει το ντέρμπι της Κυριακής. Μεγάλη προσπάθεια του Τοροσίδη που ήταν σε φάσεις δύο γκολ στο ματς και γενικά πολύ καλό ματς ο Λάζαρος.

Ο Πανιώνιος ξεκίνησε το ματς με διάταξη 4-2-3-1 με Κότνικ πορτιέρο, άμυνα με Κότνικ τέρμα, άμυνα με Ντομίνγκες, Κότσιτς, Παπαγεωργίου και Σταυρόπουλο, κέντρο με Κόρμπο, Μακρύλλο και επιτελικό τον Οικονομίδη, άκρα με Σιντί Αλί και Τσιλούλη και μπροστά ο Καμαρά.

το φιλμ του αγώνα στο gazzetta.gr

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σα, Καμαρά, Νάτχο, Γκερέρο, Λάζαρος (80′ Ντίας), Ομάρ (14′ λ.τρ. Τοροσίδης), Χασάν (83′ Σολδάνο), Κούτρης, Βούκοβιτς, Ποντένσε, Παπέ Σισέ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Κότνικ, Ντομίνγκες, Σταυρόπουλος, Παπαγεωργίου, Οικονομίδης (80′ Σπιριντόνοβιτς), Κότσιτς, Κόρμπος (56′ λ.τρ. Μανθάτης), Μακρύλλος, Σιντί Αλί, Τσιλούλης, Καμαρά (76′ Μίκο).