Μεγάλο “διπλό” του ΑΟΤ στη Δράμα!

Μια από τις πλέον δύσκολες ανατροπές στην ιστορία του πέτυχε ο ΑΟ Τρίκαλα μέσα στην Δράμα.

Οι “κυανέρυθροι” κατάφεραν να ανατρέψουν τι εις βάρος τους 1-0 και να πάρουν την πρώτη και σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 2-1.

Απόλυτος πρωταγωνιστής του ματς ο Βασίλης Τριανταφυλλάκος που με ένα σουτ στο 67ο και ένα φάουλ στο 82ο λεπτό έβαλε τον ΑΟΤ μπροστά στο σκορ παρά το γεγονός πως στο 18ο λεπτό ο Καψάλης είχε κάνει το 1-0.

Να σημειώσουμε πως οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Τσιμίκα με απευθείας κόκκινη στο 32ο λεπτό.

το φιλμ του αγώνα στο sportdrama.gr

Δόξα Δράμας : Μένκα, Πεταυράκης, Κρητικός (36′ λ.τ. Κασασόλα / 64′ Αυγενικού), Μάρτινς, Δούμτσιος, Σιώπης, Καψάλης, Μπαϊκαρά, Ρουγκάλας, Μακρής, Πατράλης.

Τρίκαλα : Ταΐρης, Πάνος, Νιάρος (40′ Ντόσης), Κούλπας (75′ Ντιαλό), Συριόπουλος, Τσιάρας, Τριανταφυλλάκος, Γκουγκούδης (61′ Σισέ), Καπός, Τσιμίκας, Μαρκόφσκι.