Θετικό αποτέλεσμα μόνο για τη Λαμία στη Λιβαδειά

Σε ένα εντελώς ισορροπημένο παιχνίδι, η Λαμία έφυγε από τη Λιβαδειά με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1), κάνοντας ακόμη ένα βήμα για την παραμονή της στην κατηγορία. Δυσκολεύουν τα πράγματα για τους Βοιωτούς.

Όλη η ιστορία του αγώνα γράφτηκε μέσα σε 5 λεπτά και συγκεκριμένα στο διάστημα 38′ έως 43′. Ο Αντιλέχου άνοιξε το σκορ με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή. Η απάντηση της Λαμίας ήρθε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πιτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αισθητά, με το 1-1 να μένει μέχρι το φινάλε του ματς.

Πλέον η Λαμία, στρέφει το ενδιαφέρον της στο εντός έδρας παιχνίδι με τον ΠΑΣ Γιάννινα, την επόμενη Κυριακή (10/3). Με νίκη, η ομάδα του Μάκη Χάβου τελειώνει οριστικά την υπόθεση παραμονής.

το φιλμ του αγώνα στο speaker.gr

Λεβαδειακός (Νίκος Καραγεωργίου): Μπάγιτς, Τσαμπούρης, Αντιλέχου, Ρεκχβασβίλι, Ντιόγκο (46′ Παντελιάδης), Κονέ, Ζησόπουλος, Καραχάλιος (81′ Ιωαννίδης), Μέλεγκ (56′ Στανόγιεβιτς), Νανγκίς, Μαρκόβσκι.

ΠΑΣ Λαμία (Μάκης Χάβος): Σαράνοβ Αντέτζο, Μπεχαράνο, Πλιάτσικας, Μπαράλες (65′ Επστάιν), Μπερτόλιο (80′ Τομάς), Καραμάνος, Πίτι, Σκόνδρας, Βάντερσον, Μπλάζιτς.