Β ΕΠΣ Ημαθίας - Γ ΕΠΣ Ημαθίας

Γ ΕΠΣ Ημαθίας – Στο…κόκκινο η αγωνία για τα play off! (σκόρερς, φύλλα αγώνος 8ης-10ης αγωνιστικής)

Σε τέσσερις Κυριακές (για τον 2ο όμιλο) και σε δύο για τον 1ο, ολοκληρώνεται η κανονική διάρκεια της φετινής πολύ ενδιαφέρουσας Γ Ερασιτεχνικής στην ΕΠΣ Ημαθίας.

Η καθιέρωση των play off αλλά και οι πολλές ομάδες που θα προβιβαστούν (εκτός συγκλονιστικού απροόπτου θα ανέβουν έξι) δίνει ένα έξτρα κίνητρο στα σωματεία, που μετά από πολλά χρόνια, παρουσιάζουν μια σημαντική συσπείρωση για τέτοια εποχή, που κατά γενική ομολογία (χρησιμοποιώντας απλά λόγια) είχαν «σκορπίσει»!

Στον 1ο όμιλο τα πάντα είναι ρευστά καθώς μόλις δύο στροφές από το φινάλε της κανονικής περιόδου, καμία θέση (πλην της τελευταίας) δεν έχει κάτοχο! Η Δόξα Κυψέλης εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την ήττα της ΑΕ Τρικάλων στην Ξεχασμένη και ανέβηκε ξανά στην κορυφή, ενώ η νίκη της Συκιάς επί του ουραγού Αχιλλέα Νεοκάστρου, φέρνει τους «πράσινους» στην τρίτη θέση!

Στον 2ο όμιλο, η ισοπαλία του Άχθου Αρούρη στο Ζερβοχώρι, τους φέρνει ένα βήμα πριν την κατάκτηση της πρώτης θέσης, ενώ σε καλό μομέντουμ είναι και η Δόξα Νάουσας που επικράτησε του Ερμή Τριλόφου και διεύρυνε την απόσταση από την τρίτη θέση.

Όπως και να χει, οι τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές παρουσιάζουν εξαιρετικό ενδιαφέρον, καθώς 5 ομάδες ερίζουν για τα τέσσερα εισιτήρια των play off.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και τα φύλλα αγώνος :

1ος όμιλος

ΑΟ Συκιάς – Αχιλλέας Νεοκάστρου  4-2 (Κακαγιάννης Α. 2, Καλέμι, Μπράκα / Μηλιώτης, Λουκανόπουλος)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Χαλατζιούκας, με βοηθούς τους κ.κ. Χαραλαμπίδη και Γκαλαΐτση

Συνθέσεις

ΑΟ Συκιάς : Στογιαννόπουλος, Καλέμι (59′ Μελιόπουλος Δ.), Κακαγιάννης Κ., Μελιόπουλος, Τσαπράνης, Μπράκα, Κουρτέσης Α., Κακαγιάννης Α. (46′ Βήτος Αν.), Κουρτέσης Χ., Θεσσαλονικιός, Βλάχος

Αχιλλέας Νεοκάστρου : Ντόγκας, Πιτσάβας, Πέτρου, Λουκανόπουλος, Καμπούρης, Μηλιώτης, Κόλτζης, Βενιόπουλος Β. (85′ Ζέρβας), Τρούπκος, Γιώργας, Τσιώμος (53′ Ευαγγέλου)


ΑΕ Καψόχωρας – Δόξα Κυψέλης  0-1 (Γιδαρόπουλος)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Μαργαρίτης, με βοηθούς τους κ.κ. Νησελίτη και Γκόγκο

Συνθέσεις

ΑΕ Καψόχωρας : Σίμος, Βασιλείου, Ζωγράφος, Μπουκλάς (68′ Ταραπόσος), Ομπιντίγκου, Τσούκης (68′ Μαρτσέλος), Καλαμιώτης (77′ Ευαγγέλου), Τοπαλίδης, Σίσκος, Κίτσας, Χασάνογλου

Δόξα Κυψέλης : Σαμαράς, Καραμπάσης (77′ Μπουλγκούρας), Λέσι, Παπαδόπουλος, Ζυμάρας, Κανδύλας, Κωνσταντινίδης, Αποστολόπουλος (89′ Θυμιόπουλος), Παναγιωτόπουλος, Αχλατλής, Ζησιόπουλος


ΠΟ Ξεχασμένης – ΑΕ Τρικάλων  2-1 (Τσολπάκης, Δημόπουλος / Παντριάς)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Μπακάλης, με βοηθούς τους κ.κ. Μουσενίκα και Πέτρου

Αποβολή : Μαυρίδης (45′)

Συνθέσεις

ΠΟ Ξεχασμένης : Δημητρακόπουλος, Τσακλίδης, Μαυρίδης, Παντόπουλος, Τοπάλλι, Αμαραντίδης, Στεργιούδης, Τσολπάκης (66′ Μπαλτζής), Τσίπης, Μαρούδας (89′ Καπουσίζης), Δημόπουλος (69′ Τάκος)

ΑΕ Τρικάλων : Γιάντσης, Ταρπατζής (79′ Τσιλιόπουλος), Δρομπουλιανούδης, Παπαμιχαήλ (46′ Γιαννουχαηλίδης), Ασημακόπουλος (79′ Αθανασιάδης), Γαλατσίδας, Παντριάς, Βήτος, Γεωργάκης (46′ Σαλτουρίδης), Ευαγγελόπουλος Μ., Τσιπλάκης

Βαθμολογία

Β
1 Δόξα Κυψέλης 19
2 ΑΕ Τρικάλων 18
3 ΑΟ Συκιάς 12
4 ΠΟ Ξεχασμένης 12
5 ΑΕ Καψόχωρας 10
6 Αχιλλέας Νεοκάστρου 0

Επόμενη αγωνιστική (9η, 17/3)

Δόξα Κυψέλης – ΑΟ Συκιάς
ΑΕ Τρικάλων – ΑΕ Καψόχωρας
Αχιλλέας Νεοκάστρου – ΠΟ Ξεχασμένης


2ος όμιλος

Δόξα Νάουσας – Ερμής Τριλόφου  2-1 (Πέκαλης, Παπανάνος / Λίκα)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Παπαδάκης, με βοηθούς τους κ.κ. Χριστοδούλου Κ. και Κιρμανίδη

Συνθέσεις

Δόξα Νάουσας : Βασιλείου, Κεπίσης, Πάλλας, Καραθάνος (78′ Καϊμακάμης), Γκουλαξίδης, Γκογκόπουλος, Πέκαλης (63′ Σαρμπίνος), Κολτσάκης, Γεωργάκης (76′ Καραθάνας), Παπανάνος (84′ Φασούλας), Γερασόπουλος

Ερμής Τριλόφου : Γούλας, Γκάνιος, Θωμαΐδης, Μίχος, Αθανασιάδης, Αντωνίου (61′ Κουπίδης), Πετεινάρης, Γκουντάρας (46′ Λίκα), Σαρκατζής, Κουΐρουκίδης (85′ Παπαδόπουλος Β.), Παπαδόπουλος Δ. (81′ Τσιφινδάρης)


Άτλας Ζερβοχωρίου – Άχθος Αρούρης  2-2 (Συμεωνίδης, Μήτρου Ε. / Καραπεΐδης, αυτογκόλ)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Γιαγκιτζόγλου, με βοηθούς τους κ.κ. Βαλκάνο και Σιουκιούρογλου

Συνθέσεις

Άτλας Ζερβοχωρίου : Δαυίδης, Μερκουράκης, Συμεωνίδης (89′ Τσαλίλης), Κολοκοτρώνης, Ξανθόπουλος, Μήτρου Π., Μήτρου Α., Μήτρου Ε., Φωστηρόπουλος (77′ Σαράντης), Κουκλιανιώτης, Κυριακίδης

Άχθος Αρούρης : Νικηφόρου, Ελευθεριάδης, Λάιος, Τσιρέλας, Γκαλίτσιος (46′ Αβραμίδης), Κατσαπελίδης, Ιγνατίδης, Ταυλίκος Γ., Τσέος, Καραπεΐδης, Πύρκας


Φίλιππος Πολλών Νερών – Παλασίδειος Ακαδημία (6/3)

Βαθμολογία

Β
1 Άχθος Αρούρης 22
2 Δόξα Νάουσας 16
3 Ερμής Τριλόφου 13
4 Μακεδονικός Ρόδακα 12
5 Άτλας Ζερβοχωρίου 11
6 Παλασίδειος Ακαδημία 3
7 Φίλιππος Πολλών Νερών 3

*Φίλιππος Πολλών Νερών και Παλασίδειος Ακαδημία έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική (11η, 17/3)

Άχθος Αρούρης – Παλασίδειος Ακαδημία
Ερμής Τριλόφου – Άτλας Ζερβοχωρίου
Μακεδονικός Ρόδακα – Φίλιππος Πολλών Νερών
Ρεπό : Δόξα Νάουσας

error: Protected