Κατηγορίες
Β ΕΠΣ Ημαθίας - Γ ΕΠΣ Ημαθίας

Γ ΕΠΣ Ημαθίας – Οριστικά πρώτος ο Άχθος Αρούρης, μάχη για τα άλλα εισιτήρια! (σκόρερς, φύλλα αγώνος 12ης αγωνιστικής)

Δύο ακόμη «στροφές» απομένουν για το τέλος του…δρόμου στον 2ο όμιλο της Β Ερασιτεχνικής και η αγωνία κορυφώνεται για το ποιες τρεις ομάδες θα συμμετέχουν μαζί με τον Άχθο Αρούρη στη διαδικασία των play off.

Η νεοσύστατη ομάδα, μετά από μία ακόμη εξαιρετική εμφάνιση, επικράτησε με 3-1 στον Τρίλοφο και κατέκτησε μαθηματικά την πρώτη θέση. Αυτό δε σημαίνει όμως πως θα είναι αδιάφορη στο τελευταίο της ματς την ερχόμενη Κυριακή (στο φινάλε του πρωταθλήματος έχει ρεπό) καθώς θυμίζουμε πως οι 4 πρώτες ομάδες μεταφέρουν τους βαθμούς τους στα play off.

Στη δεύτερη θέση βρίσκεται η Δόξα Νάουσας, που δεν χρειάστηκε σήμερα να αγωνιστεί με τον Φίλιππο Πολλών Νερών, καθώς ο αντίπαλος του δεν προσήλθε στον αγωνιστικό χώρο, ενώ τρίτος είναι πλέον ο Μακεδονικός Ρόδακα, που επικράτησε με 6-3 της Παλασίδειου Ακαδημίας και εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο το ρεπό του Άτλαντα Ζερβοχωρίου.

Το πρόγραμμα των διεκδικητών τις δύο τελευταίες αγωνιστικές :

Δόξα Νάουσας : Παλασίδειος Ακαδημία (εντός), Μακεδονικός Ρόδακα (εκτός)
Μακεδονικός Ρόδακα : Άχθος Αρούρης (εκτός), Δόξα Νάουσας (εντός)
Άτλας Ζερβοχωρίου : Φίλιππος Πολλών Νερών (εκτός), Παλασίδειος Ακαδημία (εκτός)
Ερμής Τριλόφου : Ρεπό, Φίλιππος Πολλών Νερών (εντός)

Ας δούμε τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής και τους σκόρερς :

Ερμής Τριλόφου – Άχθος Αρούρης  1-3 (Σαρκατζής / Τσιρέλας, Πύρκας, Ταυλίκος Γ.)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Μπέκας, με βοηθούς τους κ.κ. Σιουκιούρογλου και Γκαλαΐτση

Αποβολή : Πετεινάρης (77′)

Συνθέσεις

Ερμής Τριλόφου : Παπαδόπουλος Δ., Γκάνιος, Θωμαΐδης, Κουϊρουκίδης (43′ λ.τ. Γκουντάρας Δ.), Αντωνίου (5′ λ.τ. Γκουντάρας Α.), Λίκα, Πετεινάρης, Σαρκατζής, Αθανασιάδης, Τσιτινίδης, Παπαδόπουλος Ε.

Άχθος Αρούρης : Νικηφόρου, Ελευθεριάδης (85′ Μιχάλης), Λάιος, Τσιρέλας, Γκαλίτσιος (80′ Εξιζίδης), Κατσαπελίδης, Ταυλίκος Γ., Τσέος, Καραπεΐδης, Ιγνατίδης (59′ Θεοδοσιάδης), Πύρκας


Παλασίδειος Ακαδημία – Μακεδονικός Ρόδακα  3-6 ( ? / ?)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Κελεσίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Πιπερίδη και Γκόγκο Ν.Α.

Συνθέσεις

Παλασίδειος Ακαδημία : Χαραλαμπίδης, Κουρκούτας, Τσίλης, Βλαχοδήμος, Μπισίρης, Φετλής, Μυλωνάς, Δροσούνης (46′ Ζιάνης), Γερμανόπουλος, Φανάρας (52′ Τσιγαρίδας), Γκεντικίδης

Μακεδονικός Ρόδακα : Αναστασιάδης, Περδίκης, Μπαρμπαρούσης, Σιδηρόπουλος Κ., Σιδηρόπουλος Θ., Σιδηρόπουλος Β., Τριανταφυλλίδης, Βαρβέρης, Αργυρίου (67′ Δημητριάδης), Κυριακίδης (75′ Ανδρεόπουλος), Λαζαρίδης (46′ Μπουρουτζήκας)


Φίλιππος Πολλών Νερών – Δόξα Νάουσας  0-3 α.α.

Ρεπό : Άτλας Ζερβοχωρίου

Βαθμολογία

Β
1 Άχθος Αρούρης 28
2 Δόξα Νάουσας 19
3 Μακεδονικός Ρόδακα 18
4 Άτλας Ζερβοχωρίου 14
5 Ερμής Τριλόφου 13
6 Φίλιππος Πολλών Νερών 6
7 Παλασίδειος Ακαδημία 3

Επόμενη αγωνιστική (13η, 31/3)

Άχθος Αρούρης – Μακεδονικός Ρόδακα
Δόξα Νάουσας – Παλασίδειος Ακαδημία
Φίλιππος Πολλών Νερών – Άτλας Ζερβοχωρίου
Ρεπό : Ερμής Τριλόφου