Κατηγορίες
Γ Εθνική / Τοπικά

Γ Εθνική – Τα αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες στους 8 ομίλους (14/4)

1ος όμιλος

ΠΑΟΚ Κοσμίου – Απόλλων Παραλιμνίου  0-6
Ασπίδα Ξάνθης – Καβάλα  0-3
Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Σιδηροκάστρου  6-0
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης  3-2
Νέστος Χρυσούπολης – Αετός Ορφανού  3-1
ΑΕ Καλαμπακίου – Άρης Αβάτου  1-0
Αλέξανδρος Κιλκίς – Πανσερραϊκός  0-0

Βαθμολογία

Β
1 Καβάλα 66
2 Νέστος Χρυσούπολης 65
3 Πανσερραϊκός 46
4 Απόλλων Παραλιμνίου 45
5 Αετός Ορφανού 39
6 Ορφέας Ξάνθης 39
7 Άρης Αβάτου 38
8 Αλέξανδρος Κιλκίς 37
9 Κεραυνός Πέρνης 32
10 ΑΕ Καλαμπακίου 29
11 Εθνικός Αλεξ/πολης 24
12 Ασπίδα Ξάνθης 20
13 Εθνικός Σιδηροκάστρου 13
14 ΠΑΟΚ Κοσμίου 13

*Στη Football League η Καβάλα, στα μπαράζ ο Νέστος Χρυσούπολης
**Υποβιβάζονται ΑΕ Καλαμπακίου, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Ασπίδα Ξάνθης, Εθνικός Σιδηροκάστρου και ΠΑΟ Κοσμίου

2ος όμιλος

Ερμής Αμυνταίου – ΠΑΟ Κουφαλίων  0-0
Μακεδονικός – ΠΟ Τριγλίας  ΔΙΑΚΟΠΗ λόγω καιρικών συνθηκών στο 48′ (0-1)
Νίκη Αγκαθιάς – ΑΠΕ Λαγκαδά  4-0
ΑΣ Γιαννιτσά – Αλμωπός Αριδαίας  2-1
Εδεσσαϊκός – Άρης Παλαιοχωρίου  1-1
Αγροτικός Αστέρας – Βέροια  0-2
Ολυμπιακός Κυμίνων – Μελιτέας Μελίτης  1-0

Βαθμολογία

Β
1 Βέροια 57
2 Νίκη Αγκαθιάς 53
3 ΠΟ Τριγλίας 52
4 Άρης Παλαιοχωρίου 52
5 Εδεσσαϊκός 45
6 Αλμωπός Αριδαίας 42
7 ΑΣ Γιαννιτσά 37
8 Μακεδονικός 36
9 Αγροτικός Αστέρας 34
10 ΠΑΟ Κουφαλίων 22
11 Ολυμπιακός Κυμίνων 22
12 Μελιτέας Μελίτης 18
13 Ερμής Αμυνταίου 13
14 ΑΠΕ Λαγκαδά 13

*Η αναμέτρηση Μακεδονικός – ΠΟ Τριγλίας θα συνεχιστεί αύριο

**Στη Football League η Βέροια
***Υποβιβάζονται ΠΑΟ Κουφαλίων, Ολυμπιακός Κυμίνων, Μελιτέας Μελίτης, Ερμής Αμυνταίου και ΑΠΕ Λαγκαδά

3ος όμιλος

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΑΕ Λευκίμμης  0-2
Θρίαμβος Σερβιανών – Θεσπρωτός  0-3
Κρόνος Αργυράδων – Τηλυκράτης  1-0
Γρεβενά Αεράτα – Μακεδονικός Σιάτιστας  0-2
Σούλι Παραμυθιάς – ΑΟ Φλωριάδας  3-0 α.α.
Ναυπακτιακός – Αχέρων Καναλακίου  0-1
Ρεπό : Μακεδονικός Φούφα

Βαθμολογία

Β
1 Κρόνος Αργυράδων 48
2 Θεσπρωτός 47
3 Αχέρων Καναλακίου 47
4 Μακεδονικός Φούφα 42
5 ΑΕ Λευκίμμης 42
6 Σούλι Παραμυθιάς 40
7 Ναυπακτιακός 40
8 Τηλυκράτης 39
9 Μ.Αλεξ.Καλλιθέας 32
10 Θρίαμβος Σερβιανών 30
11 Μακεδονικός Σιάτιστας 22
12 Γρεβενά Αεράτα 5
13 ΑΟ Φλωριάδας -7

*Στη Football League ο Κρόνος Αργυράδων, στα μπαράζ ο Θεσπρωτός
**Υποβιβάζονται Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας, Θρίαμβος Σερβιανών, Μακεδονικός Σιάτιστας, Γρεβενά Αεράτα και ΑΟ Φλωριάδας

4ος όμιλος

Φωκικός – ΑΟ Σελλάνων  1-1
Θησέας Αγριάς – ΑΟ Στυλίδας  3-1
Αναγέννηση Καρδίτσας – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας  0-3 α.α.
Ολυμπιακός Βόλου – ΓΣ Αλμυρού  0-0
Πιερικός – Νίκη Βόλου  1-2
ΑΣ Μετέωρα – Απόλλων Μακρυχωρίου  1-0
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Αστέρας Ιτέας  4-4

Βαθμολογία

Β
1 Ολυμπιακός Βόλου 69
2 Νίκη Βόλου 69
3 Αστέρας Ιτέας 44
4 ΑΣ Μετέωρα 42
5 ΓΣ Αλμυρού 36
6 ΑΟ Σελλάνων 36
7 Πιερικός 35
8 Οικονόμος Τσαριτσάνης 35
9 Θησέας Αγριάς 35
10 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 30
11 Απόλλων Μακρυχωρίου 25
12 ΑΟ Στυλίδας 24
13 Φωκικός 21
14 Αναγέννηση Καρδίτσας -8

*Στη Football League ο Ολυμπιακός Βόλου, στα μπαράζ η Νίκη Βόλου
**Υποβιβάζονται Αχιλλέας Νεοκαισάρειας, Απόλλων Μακρυχωρίου, ΑΟ Στυλίδας, Φωκικός και Αναγέννηση Καρδίτσας

5ος όμιλος

Γιούχτας – ΑΠΟ Κερατσίνι  2-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΑΕ Νεάπολης  4-0
Προοδευτική – Αμπελακιακός  1-0
ΟΦ Ιεράπετρας – Εθνικός  2-0
Ατσαλένιος – Ιωνικός  1-2
ΑΟ Επισκοπής – ΑΟ Παλαιόχωρας  2-0
Ρεπό : Ατρόμητος Πειραιά

Βαθμολογία

Β
1 ΟΦ Ιεράπετρας 50
2 Ιωνικός 47
3 Εθνικός 44
4 ΑΟ Επισκοπής 42
5 Γιούχτας 40
6 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 35
7 Ατσαλένιος 34
8 ΑΠΟ Κερατσίνι 33
9 Προοδευτική 29
10 Αμπελακιακός 25
11 ΑΟ Παλαιόχωρας 20
12 Ατρόμητος Πειραιά 11
13 ΑΕ Νεάπολης 10

*Στη Football League ο ΟΦ Ιεράπετρας, στα μπαράζ ο Ιωνικός
**Υποβιβάζονται Προοδευτική, Αμπελακιακός, ΑΟ Παλαιόχωρας, Ατρόμητος Πειραιά και ΑΕ Νεάπολης

6ος όμιλος

Παλληνιακός – Παναιγιάλειος  3-1
ΠΑΟ Βάρδας – Αχαρναϊκός  1-2
Αστέρας Αμαλιάδας – Ιάλυσος  0-5
Φοίβος Κρεμαστής – Διαγόρας Βραχνεΐκων  0-3
Πανηλειακός – Νίκη Τραγανού  2-3
Πανμοβριακός – Θύελλα Ραφήνας  0-0
Ρεπό: Διαγόρας Ρόδου

Βαθμολογία

Β
1 Ιάλυσος 61
2 Διαγόρας Ρόδου 54
3 Παλληνιακός 40
4 Διαγόρας Βραχνεΐκων 38
5 ΠΑΟ Βάρδας 37
6 Θύελλα Ραφήνας 34
7 Πανηλειακός 32
8 Αχαρναϊκός 31
9 Παναιγιάλειος 27
10 Νίκη Τραγανού 28
11 Πανμοβριακός 21
12 Φοίβος Κρεμαστής 16
13 Αστέρας Αμαλιάδας 3

*Στη Football League ο Ιάλυσος, στα μπαράζ ο Διαγόρας
**Υποβιβάζονται Παναιγιάλειος, Νίκη Τραγανού, Πανμοβριακός, Φοίβος Κρεμαστής και Αστέρας Αμαλιάδας

7ος όμιλος

Χαραυγιακός – Αιγάλεω  0-2
ΑΟ Χαλκίς – Αιολικός  1-0
Ηλυσιακός – Θύελλα Καμαρίου  1-0
Πανθηραϊκός – Καλλιθέα  1-1
Άγιος Ιερόθεος – Απόλλων Ερέτριας  7-3
Άγιοι Ανάργυροι – ΠΑΣ Κόρινθος  5-1

Βαθμολογία

Β
1 Αιγάλεω 56
2 Αιολικός 40
3 Ηλυσιακός 38
4 Πανθηραϊκός 34
5 Άγιοι Ανάργυροι 31
6 Άγιος Ιερόθεος 30
7 Καλλιθέα 24
8 Θύελλα Καμαρίου 23
9 Χαραυγιακός 23
10 ΑΟ Χαλκίς 22
11 Κόρινθος 18
12 Απόλλων Ερέτριας 6

*Στη Football League το Αιγάλεω, στα μπαράζ ο Αιολικός
**Υποβιβάζονται Χαραυγιακός, ΑΟ Χαλκίς, Κόρινθος και Απόλλων Ερέτριας

8ος όμιλος

Καλαμάτα – Παναρκαδικός  2-2
Ασπρόπυργος – Ένωση Λέρνας  5-0
ΑΟ Κατασταρίου – ΑΕ Ερμιονίδας  2-3
ΑΕ Πελλάνας – Μανδραϊκός  4-1
Παναργειακός – Πάμισος  4-0
ΑΟ Υπάτου – Αστέρας Βλαχιώτη  5-0
Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΟ Εικοσιμίας  2-1

Βαθμολογία

Β
1 Ασπρόπυργος 66
2 Καλαμάτα 63
3 Παναργειακός 57
4 ΑΟ Υπάτου 42
5 ΑΕ Ερμιονίδας 40
6 ΑΕ Πελλάνας 40
7 ΑΟ Κατασταρίου 38
8 Αστέρας Βλαχιώτη 37
9 Παναρκαδικός 35
10 Αμβρυσσέας Διστόμου 33
11 Μανδραϊκός 25
12 Ένωση Λέρνας 18
13 Πάμισος Μεσσήνης 12
14 ΑΟ Εικοσιμίας 3

*Στη Football Leagueο ο Ασπρόπυργος, στα μπαράζ η Καλαμάτα
**Υποβιβάζονται Αμβρυσσέας Διστόμου, Μανδραϊκός, Ένωση Λέρνας, Πάμισος και ΑΟ Εικοσιμίας

error: Protected