Μια ακόμη νίκη για τον Απόλλωνα Λάρισας! (photos)

Απόλλων Λάρισας και Τρίκαλα αναμετρήθηκαν την Κυριακή (14/4) στο γήπεδο Φιλιππούπολης για την 27η αγωνιστική της Football League. Η ομάδα της Λάρισας κέρδισε με σκορ 3-1 και έτσι συνέχισε την εξαιρετική της πορεία.

Το ματς έγινε σε ένα βροχερό μεσημέρι, με τους γηπεδούχους να κάνουν ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο και να σημειώνουν τρία γκολ, ενώ έχασαν και πολλές ευκαιρίες να σημειώσουν και άλλα τέρματα.

Στην επανάληψη τα Τρίκαλα κατάφεραν να μειώσουν με ένα αυστηρό πέναλτι που δόθηκε αλλά ως εκεί. Χάθηκαν ευκαιρίες εκατέρωθεν με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι τέλους.

το φιλμ του αγώνα στο athleticlarissa.gr

Απόλλων Λάρισας (Αριάν Μπελά): Μαντζάρης, Σκούπρα, Κοντοές, Σουλιώτης, Χατζής, Κουρτεσιώτης, Λίταινας, Πολέτο, Λούκας (51’ Μαρκολίνο), Μπραμπίλα (83’ Μπιμάϊ), Γκουντρουμπής (75’ Τασιούλης).

Τρίκαλα (Μίλος Κόστιτς): Ταϊρης, Πάνος, Ντόσης, Γκότοβος, Ντιαλό (55’ Κούλπας), Λάσκαρης, Τριανταφυλλάκος, Ράντι, Συμελίδης, Γκουγκούδης (46’ Καπός), Σμυρλής (61’ Νιάρος).