Κατηγορίες
Α2 ΕΠΣ Ημαθίας

Β ΕΠΣ Ημαθίας (2ος όμιλος) Οριστική η τετράδα των play off (σκόρερς, φύλλα αγώνος 21ης αγωνιστικής)

Τυπική διαδικασία πλέον ο 2ος όμιλος της Β Ερασιτεχνικής στην ΕΠΣ Ημαθίας, καθώς μετά τα αποτελέσματα της 21ης και προτελευταίας αγωνιστικής, αναδείχτηκαν οι τέσσερις ομάδες που θα αγωνιστούν στα play off ανόδου.

Η ΑΕΠ Βέροιας, τα Λευκάδια, ο Αστέρας Τριποτάμου και ο ΑΣ Γιαννακοχωρίου θα είναι οι τέσσερις ανταγωνιστές για δύο εισιτήρια προβιβασμού στην Α Ερασιτεχνική της περιόδου 2019/2020.

Η ομάδα του Δημήτρη Χριστοφορίδη επικράτησε με το ευρύ 6-1 της Νέας Γενεάς Νικομήδειας κι αν φύγει με το «διπλό» από τα Λευκάδια την επόμενη Κυριακή, θα ξεκινήσει τα play off με διαφορά 10 βαθμών από τον δεύτερο και 16 από τον τέταρτο!

Ο ΠΑΣ Λευκαδίων, που είχε ρεπό σήμερα θα είναι οριστικά δεύτερος και θα κυνηγήσει τους βαθμούς την τελευταία αγωνιστική ώστε να αυξήσει τη συγκομιδή του, ενώ την ίδια ώρα ο Αστέρας Τριποτάμου (5-3 στον Στενήμαχο) μείωσε τη διαφορά στους 5 βαθμούς.

Σπουδαία επιτυχία για τον ΑΣ Γιαννακοχωρίου (6-1 σήμερα τον Απόλλωνα Αγίου Γεωργίου, με καρέ τερμάτων από τον Παρηγορίδη), που με ένα εντυπωσιακό ντεμαράζ 7 νικών και 28-9 τέρματα στο διάστημα αυτό, προσπέρασε τον Ολυμπιακό Νάουσας και θα διεκδικήσει την άνοδο του στην Α Ερασιτεχνική, που αν επιτευχθεί θα είναι η τρίτη σε τέσσερα χρόνια!

Στο ματς που συμπλήρωσε το πρόγραμμα της ημέρας, ΑΣ Πατρίδας και Εθνικός Ράχης αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1.

Αναλυτικά οι σκόρερς και τα φύλλα αγώνος της 21ης αγωνιστικής :

ΑΣ Γιαννακοχωρίου – Απόλλων Αγίου Γεωργίου  6-1 (15′-32′-71′-82′ Παρηγορίδης, 57′ Φρέντι, 65′ Γαλανός / 37′ Ορφανίδης Ι.)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Κελεσίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Ασβεστάρα και Χριστοδούλου Κ.

Συνθέσεις

ΑΣ Γιαννακοχωρίου : Μιχαηλίδης, Κατσαράκης (66′ Κυριακίδης), Χατζηιωαννίδης, Γαλανός, Αλατσίδης, Φρέντι, Κούτης, Σιταρίδης (76′ Κεφαλούδης), Τσάνι (77′ Λαγούδης), Πετρακίδης (88′ Τσεχελίδης), Παρηγορίδης

Απόλλων Αγίου Γεωργίου : Τρούπκος, Μηνόπουλος, Ορφανίδης Ι., Παπαδίνας Αλ., Ορφανίδης Α., Λιάτσος, Νομικός, Καριπίδης (65′ Λιανός), Μαγγίζης, Γερμάνης, Παπαδόπουλος


Ολυμπιακός Νάουσας – Ελπίδα Μονοσπίτων  3-0 α.α.


ΑΣ Πατρίδας – Εθνικός Ράχης  1-1 (62′ Στεργιόπουλος Κ. / 34′ Ριστέμογλου Π.)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Μπακάλης, με βοηθούς τους κ.κ. Κιρμανίδη και Πέτρου

Συνθέσεις

ΑΣ Πατρίδας : Παπαδόπουλος Σ., Ορφανίδης Γρ., Γερασιμίδης, Καστανάκης, Σιδηρόπουλος, Τσιούχας, Τσαγκαλίδης (41′ Βόλκος), Σαΐπι, Στεργιόπουλος Κ.,, Ορφανίδης Γ. (46′ Μωυσίδης), Παπαδόπουλος Α.

Εθνικός Ράχης : Παρμάκας Ι., Ριστέμογλου Π., Σιδηρόπουλος, Κανδυλίδης, Λαζαρίδης, Αθανασιάδης, Κάμινας, Φεΐμ, Γκίτσιος, Τσολαΐδης, Μιχαλόπουλος


Θύελλα Στενημάχου – Αστέρας Τριποτάμου  3-5 (36′ Σακαλής, 50′-68′ Κωστόπουλος / 4′ Χαλίλι, 11′-14′ Βούλγαρης, 47′ Ισλάμι, 74′ Λαζαρίδης)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Κωστούλης, με βοηθούς τους κ.κ. Τότσκα και Σιουκιούρογλου

Συνθέσεις

Θύελλα Στενημάχου : Αγγελίδης, Γκουντάρας, Παπαλεξίου, Λέφας, Τσιαούσκογλου, Τσιρπανλής, Αδαμίδης, Κωστόπουλος, Σακαλής, Σταμάτης Π., Τρούπκος

Αστέρας Τριποτάμου : Οβεζίκογλου, Ορφανίδης, Τόκας, Ρηγόπουλος (71′ Γαβράς), Μαραγκός, Σαρόγλου, Φωτιάδης, Χαλίλι (67′ Κουνάλης), Ισλάμι, Βούλγαρης (17′ Λαζαρίδης / 60′ Βουδούρης), Μπουρδάνος


ΑΕΠ Βέροιας – Νέα Γενεά Νικομήδειας  6-1 (9′ Έξαρχος, 24′ Χατζηαντωνίου, 42′-66′-78′ Κωστογλίδης Σ. / 35′ Καραπουλιτίδης)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Ιασωνίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Γιαγκιτζόγλου και Ζουρνατζίδη

Συνθέσεις

ΑΕΠ Βέροιας : Καμπάς, Σιδηρόπουλος (70′ Σιούτης), Μωυσίδης Ι., Τερζής (66′ Τσιλιγκερίδης Π.), Καλφούτζος (64′ Μωυσίδης Ν.), Κιατικίδης, Χατζηαντωνίου, Σακελλαρίου, Έξαρχος, Κωστογλίδης Σ., Γιαννουσόπουλος (46′ Πουλιόπουλος)

Νέα Γενεά Νικομήδειας : Μέτα, Σολάκογλου, Αργυρόπουλος, Μούτσα, Μελιόπουλος, Ντινόπουλος, Ρόκο, Ριστέμογλου, Καραπουλιτίδης (75′ Μπουτογλίδης), Ροδοσνιώτης, Κωστόπουλος


Ρεπό : Λευκάδια

Βαθμολογία

Β
1 ΑΕΠ Βέροιας 51
2 Λευκάδια 44
3 Αστέρας Τριποτάμου 39
4 ΑΣ Γιαννακοχωρίου 38
5 Ολυμπιακός Νάουσας 34
6 Εθνικός Ράχης 28
7 Απόλλων Αγ.Γεωργίου 23
8 ΑΣ Πατρίδας 18
9 Θύελλα Στενημάχου 16
10 Νέα Γενεά Νικομήδειας 14
11 Ελπίδα Μονοσπίτων -6

Σκόρερς

Έξαρχος ΑΕΠ Βέροιας 27
Βούλγαρης Αστέρας Τριποτάμου 19
Παρηγορίδης ΑΣ Γιαννακοχωρίου 18
Αμανατίδης Σ. Λευκάδια 15
Γαλανός ΑΣ Γιαννακοχωρίου 12
Κωστογλίδης Σ. ΑΕΠ Βέροιας 12
Πρασσάς Θύελλα Στενημάχου 9
Καλαϊτζίδης Ν. ΑΣ Πατρίδας 8
Κωστόπουλος Ολυμπιακός Νάουσας 8
Παπαδόπουλος Κ. ΑΕΠ Βέροιας 8
Ριστέμογλου Π. Εθνικός Ράχης 8

Επόμενη αγωνιστική (22η τελευταία, 21/4)

Απόλλων Αγίου Γεωργίου – ΑΣ Πατρίδας

Εθνικός Ράχης – Ολυμπιακός Νάουσας

Νέα Γενεά Νικομήδειας – Θύελλα Στενημάχου

Ελπίδα Μονοσπίτων – Αστέρας Τριποτάμου

Λευκάδια – ΑΕΠ Βέροιας

Ρεπό : ΑΣ Γιαννακοχωρίου

error: Protected