Εκτός Χάγης η Παπαμιχαήλ

Ολοκληρώθηκε η εβδομάδα για τη Δέσποινα Παπαμιχαήλ στο 25άρη τουρνουά της Χάγης, μένοντας εκτός των προημιτελικών της διοργάνωσης που λαμβάνει χώρα στην Ολλανδία.

Μετά τον αποκλεισμό της Βαλεντίνης Γραμματικοπούλου στον 1ο γύρου, ακολούθησε και ο αποκλεισμός της Δέσποινα Παπαμιχαήλ λίγο πριν τα προημιτελικά.

Όπως αναφέρει το tennisnews, η Ελληνίδα πρωταθλήτρια πάλεψε από το προκριματικό ταμπλό εκεί όπου σημείωσε 2 νίκες καταφέρνοντας να μπει στο κυρίως πετυχαίνοντας μάλιστα νίκη στον 1ο γύρο.

Στον αγώνα ένταξης της στα προημιτελικά, η Δέσποινα είχε δύσκολο έργο καθώς στον δρόμο της έπεσε το Νο.8 του ταμπλό Valentina Ivakhnenko από την Ρωσία.

Η αθλήτρια μας πάλεψε αρκετά κυρίως στο 1ο σετ, ωστόσο δεν κατάφερε να επιβάλει τον ρυθμό της γνωρίζοντας την ήττα μετά από 1 ώρα και 55 λεπτά με 7-5, 6-4.