Παναθηναϊκός : Φινάλε στα φιλικά της Ολλανδίας με ισοπαλία (photos)

Με ισοπαλία έκλεισε τις υποχρεώσεις του στην Ολλανδία ο Παναθηναϊκός αφού έμεινε στο 0-0 με την Μπρέντα στην έδρα της και πλέον ετοιμάζεται για τη συνέχεια της προετοιμασίας της ομάδας.

Ο τεχνικός του Παναθηναϊκού Γιώργος Δώνης δεν είχε στη διάθεση του τους τραυματίες Κουρμπέλης, Μπουζούκης, ενώ εκτός έμειναν και ο ανέτοιμος Μολό, οι δυο γκολκίπερ Διούδης και Μπότσαρης καθώς και οι Βαγιαννίδης, Αθανασακόπουλος και Σερπέζης.

Στο μεταξύ ακυρώθηκε ένα γκολ του Μακέντα στο 43ο λεπτό του ματς με τον Ιταλό επιθετικό του «τριφυλλιού» να καλύπτεται, ενώ οι «πράσινοι» είχαν και ένα δοκάρι στο 63ο λεπτό με σουτ του Κολοβού.

το φιλμ του αγώνα και φωτογραφίες στο onsports.gr

Παναθηναϊκός: Κότσαρης (65´Χριστογεώργος), Ινσούα (65´Ζαγαρίτης), Γιόχανσον (65᾽Αποστολάκης), Πούγγουρας (77᾽Θεοχάρης), Κολοβέτσιος (65´Μαυρομμάτης), Δώνης (46’ Νοὐνες), Χατζηθεοδωρίδης (65᾽Καμπετσής), Κολοβός (73´Εμμανουηλίδης), Χατζηγιοβάνης (73᾽Αλεξανδρόπουλος), Κόναν (46᾽ Ζαχίντ), Μακέντα (73´Βέργος).