Κατηγορίες
Basket

Με Πρωτέα Γρεβενών ξεκινά το πρωτάθλημα ο Φίλιππος Βέροιας. Όλες οι αγωνιστικές του ομίλου Βορρά στη Β Εθνική

Πραγματοποιήθηκε πριν λίγα λεπτά στο Καυτατζόγλειο Στάδιο στη Θεσσαλονίκη η κλήρωση του ομίλου Βορρά της Β Εθνικής Μπάσκετ.

Στην πρεμιέρα (6/10), ο Φίλιππος Βέροιας υποδέχεται τον νεοφώτιστο Πρωτέα Γρεβενών, ωστόσο ακόμη είναι αμφίβολο αν θα αγωνιστεί στην κατηγορία καθώς ενδέχεται να δεχτεί πρόσκληση για συμμετοχή στην Α2, εφόσον δεν την αποδεχτεί το Παγκράτι.

Αναλυτικά οι αγωνιστικές :

1η Αγωνιστική – 06/10/19
ΠΣ Ευκαρπίας – ΓΣ Φαρσάλων
Ερμής Λαγκαδά – ΓΑΣ Κομοτηνή
Μαχητές Πειραματικό – Καβάλα
Στρατώνι – Έσπερος Λαμίας
ΠΑΣ Γιάννινα – ΚΣ Γέφυρας
Ευρώπη Πευκοχωρίου – Δόξα Λευκάδας
Φίλιππος Βέροιας – Πρωτέας Γρεβενών
Αίας Ευόσμου – ΧΑΝΘ

2η Αγωνιστική – 13/10/19
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΠΣ Ευκαρπίας
Καβάλα – Ερμής Λαγκαδά
Έσπερος Λαμίας – Μαχητές Πειραματικό
ΚΣ Γέφυρας – Στρατώνι
Δόξα Λευκάδας – ΠΑΣ Γιάννινα
Πρωτέας Γρεβενών – Ευρώπη Πευκοχωρίου
ΧΑΝΘ – Φίλιππος Βέροιας
ΓΣ Φαρσάλων – Αίας Ευόσμου

3η Αγωνιστική – 20/10/19
ΠΣ Ευκαρπίας – Καβάλα
Ερμής Λαγκαδά – Έσπερος Λαμίας
Μαχητές Πειραματικό – ΚΣ Γέφυρας
Στρατώνι – Δόξα Λευκάδας
ΠΑΣ Γιάννινα – Πρωτέας Γρεβενών
Ευρώπη Πευκοχωρίου – ΧΑΝΘ
Φίλιππος Βέροιας – Αίας Ευόσμου
ΓΣ Φαρσάλων – ΓΑΣ Κομοτηνή

4η Αγωνιστική – 27/10/19
Έσπερος Λαμίας – ΠΣ Ευκαρπίας
ΚΣ Γέφυρας – Ερμής Λαγκαδά
Δόξα Λευκάδας – Μαχητές Πειραματικό
Πρωτέας Γρεβενών – Στρατώνι
ΧΑΝΘ – ΠΑΣ Γιάννινα
Αίας Ευόσμου – Ευρώπη Πευκοχωρίου
Φίλιππος Βέροιας – ΓΣ Φαρσάλων
Καβάλα – ΓΑΣ Κομοτηνή

5η Αγωνιστική – 03/11/19
ΠΣ Ευκαρπίας – ΚΣ Γέφυρας
Ερμής Λαγκαδά – Δόξα Λευκάδας
Μαχητές Πειραματικό – Πρωτέας Γρεβενών
Στρατώνι – ΧΑΝΘ
ΠΑΣ Γιάννινα – Αίας Ευόσμου
Ευρώπη Πευκοχωρίου – Φίλιππος Βέροιας
ΓΣ Φαρσάλων – Καβάλα
ΓΑΣ Κομοτηνή – Έσπερος Λαμίας

6η Αγωνιστική – 10/11/19
Δόξα Λευκάδας – ΠΣ Ευκαρπίας
Πρωτέας Γρεβενών – Ερμής Λαγκαδά
ΧΑΝΘ – Μαχητές Πειραματικό
Αίας Ευόσμου – Στρατώνι
Φίλιππος Βέροιας – ΠΑΣ Γιάννινα
Ευρώπη Πευκοχωρίου – ΓΣ Φαρσάλων
ΚΣ Γέφυρας – ΓΑΣ Κομοτηνή
Έσπερος Λαμίας – Καβάλα

7η Αγωνιστική – 16/11/19
ΠΣ Ευκαρπίας – Πρωτέας Γρεβενών
Ερμής Λαγκαδά – ΧΑΝΘ
Μαχητές Πειραματικό – Αίας Ευόσμου
Στρατώνι – Φίλιππος Βέροιας
ΠΑΣ Γιάννινα – Ευρώπη Πευκοχωρίου
ΓΣ Φαρσάλων – Έσπερος Λαμίας
ΓΑΣ Κομοτηνή – Δόξα Λευκάδας
Καβάλα – ΚΣ Γέφυρας

8η Αγωνιστική – 24/11/19
ΧΑΝΘ – ΠΣ Ευκαρπίας
Αίας Ευόσμου – Ερμής Λαγκαδά
Φίλιππος Βέροιας – Μαχητές Πειραματικό
Ευρώπη Πευκοχωρίου – Στρατώνι
ΠΑΣ Γιάννινα – ΓΣ Φαρσάλων
Πρωτέας Γρεβενών – ΓΑΣ Κομοτηνή
Δόξα Λευκάδας – Καβάλα
ΚΣ Γέφυρας – Έσπερος Λαμίας

9η Αγωνιστική – 01/12/19
ΠΣ Ευκαρπίας – Αίας Ευόσμου
Ερμής Λαγκαδά – Φίλιππος Βέροιας
Μαχητές Πειραματικό – Ευρώπη Πευκοχωρίου
Στρατώνι – ΠΑΣ Γιάννινα
ΓΣ Φαρσάλων – ΚΣ Γέφυρας
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΧΑΝΘ
Καβάλα – Πρωτέας Γρεβενών
Έσπερος Λαμίας – Δόξα Λευκάδας

10η Αγωνιστική – 08/12/19
Φίλιππος Βέροιας – ΠΣ Ευκαρπίας
Ευρώπη Πευκοχωρίου – Ερμής Λαγκαδά
ΠΑΣ Γιάννινα – Μαχητές Πειραματικό
Στρατώνι – ΓΣ Φαρσάλων
Αίας Ευόσμου – ΓΑΣ Κομοτηνή
ΧΑΝΘ – Καβάλα
Πρωτέας Γρεβενών – Έσπερος Λαμίας
Δόξα Λευκάδας – ΚΣ Γέφυρας

11η Αγωνιστική – 15/12/19
ΠΣ Ευκαρπίας – Ευρώπη Πευκοχωρίου
Ερμής Λαγκαδά – ΠΑΣ Γιάννινα
Μαχητές Πειραματικό – Στρατώνι
ΓΣ Φαρσάλων – Δόξα Λευκάδας
ΓΑΣ Κομοτηνή – Φίλιππος Βέροιας
Καβάλα – Αίας Ευόσμου
Έσπερος Λαμίας – ΧΑΝΘ
ΚΣ Γέφυρας – Πρωτέας Γρεβενών

12η Αγωνιστική – 22/12/19
ΠΑΣ Γιάννινα – ΠΣ Ευκαρπίας
Στρατώνι – Ερμής Λαγκαδά
Μαχητές Πειραματικό – ΓΣ Φαρσάλων
Ευρώπη Πευκοχωρίου – ΓΑΣ Κομοτηνή
Φίλιππος Βέροιας – Καβάλα
Αίας Ευόσμου – Έσπερος Λαμίας
ΧΑΝΘ – ΚΣ Γέφυρας
Πρωτέας Γρεβενών – Δόξα Λευκάδας

13η Αγωνιστική – 05/01/20
ΠΣ Ευκαρπίας – Στρατώνι
Ερμής Λαγκαδά – Μαχητές Πειραματικό
ΓΣ Φαρσάλων – Πρωτέας Γρεβενών
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΠΑΣ Γιάννινα
Καβάλα – Ευρώπη Πευκοχωρίου
Έσπερος Λαμίας – Φίλιππος Βέροιας
ΚΣ Γέφυρας – Αίας Ευόσμου
Δόξα Λευκάδας – ΧΑΝΘ

14η Αγωνιστική – 12/01/20
Μαχητές Πειραματικό – ΠΣ Ευκαρπίας
Ερμής Λαγκαδά – ΓΣ Φαρσάλων
Στρατώνι – ΓΑΣ Κομοτηνή
ΠΑΣ Γιάννινα – Καβάλα
Ευρώπη Πευκοχωρίου – Έσπερος Λαμίας
Φίλιππος Βέροιας – ΚΣ Γέφυρας
Αίας Ευόσμου – Δόξα Λευκάδας
ΧΑΝΘ – Πρωτέας Γρεβενών

15η Αγωνιστική – 19/01/20
ΠΣ Ευκαρπίας – Ερμής Λαγκαδά
ΓΣ Φαρσάλων – ΧΑΝΘ
ΓΑΣ Κομοτηνή – Μαχητές Πειραματικό
Καβάλα – Στρατώνι
Έσπερος Λαμίας – ΠΑΣ Γιάννινα
ΚΣ Γέφυρας – Ευρώπη Πευκοχωρίου
Δόξα Λευκάδας – Φίλιππος Βέροιας
Πρωτέας Γρεβενών – Αίας Ευόσμου

16η Αγωνιστική – 26/01/20
ΓΣ Φαρσάλων – ΠΣ Ευκαρπίας
ΓΑΣ Κομοτηνή – Ερμής Λαγκαδά
Καβάλα – Μαχητές Πειραματικό
Έσπερος Λαμίας – Στρατώνι
ΚΣ Γέφυρας – ΠΑΣ Γιάννινα
Δόξα Λευκάδας – Ευρώπη Πευκοχωρίου
Πρωτέας Γρεβενών – Φίλιππος Βέροιας
ΧΑΝΘ – Αίας Ευόσμου

17η Αγωνιστική – 02/02/20
ΠΣ Ευκαρπίας – ΓΑΣ Κομοτηνή
Ερμής Λαγκαδά – Καβάλα
Μαχητές Πειραματικό – Έσπερος Λαμίας
Στρατώνι – ΚΣ Γέφυρας
ΠΑΣ Γιάννινα – Δόξα Λευκάδας
Ευρώπη Πευκοχωρίου – Πρωτέας Γρεβενών
Φίλιππος Βέροιας – ΧΑΝΘ
Αίας Ευόσμου – ΓΣ Φαρσάλων

18η Αγωνιστική – 09/02/20
Καβάλα – ΠΣ Ευκαρπίας
Έσπερος Λαμίας – Ερμής Λαγκαδά
ΚΣ Γέφυρας – Μαχητές Πειραματικό
Δόξα Λευκάδας – Στρατώνι
Πρωτέας Γρεβενών – ΠΑΣ Γιάννινα
ΧΑΝΘ – Ευρώπη Πευκοχωρίου
Αίας Ευόσμου – Φίλιππος Βέροιας
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΓΣ Φαρσάλων

19η Αγωνιστική – 23/02/20
ΠΣ Ευκαρπίας – Έσπερος Λαμίας
Ερμής Λαγκαδά – ΚΣ Γέφυρας
Μαχητές Πειραματικό – Δόξα Λευκάδας
Στρατώνι – Πρωτέας Γρεβενών
ΠΑΣ Γιάννινα – ΧΑΝΘ
Ευρώπη Πευκοχωρίου – Αίας Ευόσμου
ΓΣ Φαρσάλων – Φίλιππος Βέροιας
ΓΑΣ Κομοτηνή – Καβάλα

20η Αγωνιστική – 29/02/20
ΚΣ Γέφυρας – ΠΣ Ευκαρπίας
Δόξα Λευκάδας – Ερμής Λαγκαδά
Πρωτέας Γρεβενών – Μαχητές Πειραματικό
ΧΑΝΘ – Στρατώνι
Αίας Ευόσμου – ΠΑΣ Γιάννινα
Φίλιππος Βέροιας – Ευρώπη Πευκοχωρίου
Καβάλα – ΓΣ Φαρσάλων
Έσπερος Λαμίας – ΓΑΣ Κομοτηνή

21η Αγωνιστική – 08/03/20
ΠΣ Ευκαρπίας – Δόξα Λευκάδας
Ερμής Λαγκαδά – Πρωτέας Γρεβενών
Μαχητές Πειραματικό – ΧΑΝΘ
Στρατώνι – Αίας Ευόσμου
ΠΑΣ Γιάννινα – Φίλιππος Βέροιας
ΓΣ Φαρσάλων – Ευρώπη Πευκοχωρίου
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΚΣ Γέφυρας
Καβάλα – Έσπερος Λαμίας

22η Αγωνιστική – 15/03/20
Πρωτέας Γρεβενών – ΠΣ Ευκαρπίας
ΧΑΝΘ – Ερμής Λαγκαδά
Αίας Ευόσμου – Μαχητές Πειραματικό
Φίλιππος Βέροιας – Στρατώνι
Ευρώπη Πευκοχωρίου – ΠΑΣ Γιάννινα
Έσπερος Λαμίας – ΓΣ Φαρσάλων
Δόξα Λευκάδας – ΓΑΣ Κομοτηνή
ΚΣ Γέφυρας – Καβάλα

23η Αγωνιστική – 22/03/20
ΠΣ Ευκαρπίας – ΧΑΝΘ
Ερμής Λαγκαδά – Αίας Ευόσμου
Μαχητές Πειραματικό – Φίλιππος Βέροιας
Στρατώνι – Ευρώπη Πευκοχωρίου
ΓΣ Φαρσάλων – ΠΑΣ Γιάννινα
ΓΑΣ Κομοτηνή – Πρωτέας Γρεβενών
Καβάλα – Δόξα Λευκάδας
Έσπερος Λαμίας – ΚΣ Γέφυρας

24η Αγωνιστική – 29/03/20
Αίας Ευόσμου – ΠΣ Ευκαρπίας
Φίλιππος Βέροιας – Ερμής Λαγκαδά
Ευρώπη Πευκοχωρίου – Μαχητές Πειραματικό
ΠΑΣ Γιάννινα – Στρατώνι
ΚΣ Γέφυρας – ΓΣ Φαρσάλων
ΧΑΝΘ – ΓΑΣ Κομοτηνή
Πρωτέας Γρεβενών – Καβάλα
Δόξα Λευκάδας – Έσπερος Λαμίας

25η Αγωνιστική – 05/04/20
ΠΣ Ευκαρπίας – Φίλιππος Βέροιας
Ερμής Λαγκαδά – Ευρώπη Πευκοχωρίου
Μαχητές Πειραματικό – ΠΑΣ Γιάννινα
ΓΣ Φαρσάλων – Στρατώνι
ΓΑΣ Κομοτηνή – Αίας Ευόσμου
Καβάλα – ΧΑΝΘ
Έσπερος Λαμίας – Πρωτέας Γρεβενών
ΚΣ Γέφυρας – Δόξα Λευκάδας

26η Αγωνιστική – 12/04/20
Ευρώπη Πευκοχωρίου – ΠΣ Ευκαρπίας
ΠΑΣ Γιάννινα – Ερμής Λαγκαδά
Στρατώνι – Μαχητές Πειραματικό
Δόξα Λευκάδας – ΓΣ Φαρσάλων
Φίλιππος Βέροιας – ΓΑΣ Κομοτηνή
Αίας Ευόσμου – Καβάλα
ΧΑΝΘ – Έσπερος Λαμίας
Πρωτέας Γρεβενών – ΚΣ Γέφυρας

27η Αγωνιστική – 26/04/20
ΠΣ Ευκαρπίας – ΠΑΣ Γιάννινα
Ερμής Λαγκαδά – Στρατώνι
ΓΣ Φαρσάλων – Μαχητές Πειραματικό
ΓΑΣ Κομοτηνή – Ευρώπη Πευκοχωρίου
Καβάλα – Φίλιππος Βέροιας
Έσπερος Λαμίας – Αίας Ευόσμου
ΚΣ Γέφυρας – ΧΑΝΘ
Δόξα Λευκάδας – Πρωτέας Γρεβενών

28η Αγωνιστική – 03/05/20
Στρατώνι – ΠΣ Ευκαρπίας
Μαχητές Πειραματικό – Ερμής Λαγκαδά
Πρωτέας Γρεβενών – ΓΣ Φαρσάλων
ΠΑΣ Γιάννινα – ΓΑΣ Κομοτηνή
Ευρώπη Πευκοχωρίου – Καβάλα
Φίλιππος Βέροιας – Έσπερος Λαμίας
Αίας Ευόσμου – ΚΣ Γέφυρας
ΧΑΝΘ – Δόξα Λευκάδας

29η Αγωνιστική – 10/05/20
ΠΣ Ευκαρπίας – Μαχητές Πειραματικό
ΓΣ Φαρσάλων – Ερμής Λαγκαδά
ΓΑΣ Κομοτηνή – Στρατώνι
Καβάλα – ΠΑΣ Γιάννινα
Έσπερος Λαμίας – Ευρώπη Πευκοχωρίου
ΚΣ Γέφυρας – Φίλιππος Βέροιας
Δόξα Λευκάδας – Αίας Ευόσμου
Πρωτέας Γρεβενών – ΧΑΝΘ

30η Αγωνιστική – 17/05/20
Ερμής Λαγκαδά – ΠΣ Ευκαρπίας
ΧΑΝΘ – ΓΣ Φαρσάλων
Μαχητές Πειραματικό – ΓΑΣ Κομοτηνή
Στρατώνι – Καβάλα
ΠΑΣ Γιάννινα – Έσπερος Λαμίας
Ευρώπη Πευκοχωρίου – ΚΣ Γέφυρας
Φίλιππος Βέροιας – Δόξα Λευκάδας
Αίας Ευόσμου – Πρωτέας Γρεβενών

error: Protected