Απίστευτο κι όμως…ποδοσφαιρικό! O Sebastian Coates έκανε τρία πέναλτι σε ένα ματς! (vid)

Ο Σεμπαστιάν Κόατες της Σπόρτινγκ Λισαβόνας πραγματοποίησε την ίσως χειρότερη εμφάνιση της καριέρας του, σπάζοντας όλα τα ρεκόρ.

Όπως αναφέρει το Sportime, ο Ουρουγουανός αμυντικός στην ήττα με 2-3 από τη Ρίο Άβε δεν άφησε την ομάδα του να πάρει τη νίκη αφού έκανε ό,τι είναι δυνατόν για να δώσει το τρίποντο στους αντιπάλους.

Αρχικά, έκανε πέναλτι μόλις στο 4ο λεπτό και η ομάδα του έμεινε πίσω στο σκορ. Παρ’όλα αυτά, η Σπόρτινγκ γύρισε το ματς και μέχρι τα τελευταία λεπτά φάνταζε φαβορί για τη νίκη.

Στο 83’ όμως, υπέπεσε και σε δεύτερη παράβαση εντός περιοχής, με την οποία η Ρίο Άβε έφτασε στην ισοφάριση.

Και σαν να μην έφταναν όλα αυτά, είπε να κάνει… χατ-τρικ, κάνοντας και τρίτο(!) πέναλτι στο 89’, χάρη στο οποίο αποβλήθηκε κιόλας με δεύτερη κίτρινη και η ομάδα του ηττήθηκε με 2-3. Να σημειωθεί ότι όλα τα πέναλτι έγιναν κατά του ίδιου παίκτη, του Ιρανού Mehdi Taremi.

Απίθανη εμφάνιση από τον Ουρουγουανό άσο…