Τρομερό γκολ από κόρνερ σε ματς του πρωταθλήματος Βραζιλίας! (vid)

Ένα απίθανο γκολ σημειώθηκε στη Βραζιλία από τον Λεάντρο Καρβάλιο στις καθυστερήσεις του αγώνα μεταξύ της Κορίνθιας και της Σεαρά.

Η Κορίνθιας υποδέχθηκε το απόγευμα του Σαββάτου (7/9) την Σεαρά στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Βραζιλίας.

Όπως αναφέρει το Sportime, με το σκορ στο 2-1 και ενώ το ματς ήταν στις καθυστερήσεις, ο Λεάντρο Καρβάλιο της Σεαρά ανέλαβε την εκτέλεση ενός κόρνερ, με την κατάληξή του να μην την λες και… συνηθισμένη.

Ο Βραζιλιάνος επιθετικός, που πέρασε ως αλλαγή στο ματς στο 63’, επιχείρησε να νικήσει τον γκολκίπερ της Κορίνθιανς με έναν απίστευτο τρόπο και το πέτυχε.

Εκμεταλλευόμενος την κακή θέση του, έβαλε εξωτερικό φάλτσο στο κόρνερ που επιχείρησε από τη δεξιά πλευρά και δικαιώθηκε, με την απευθείας εκτέλεση κόρνερ που επιχείρησε να φέρνει το 2-2 και να χαρίζει το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Έτσι, το γκολ πέρα από απίθανο και σπάνιο ήταν και ουσιώδες. Φυσικά το όνομά του φιγουράρει πλέον σε όλα τα ΜΜΕ στη Βραζιλία.