Πρώτο τρίποντο στη Football League με Σρέτσκοβιτς!

Πρώτη φετινή νίκη για την ομάδα του Ασπρόπυργου στη Football League!

Η ομάδα του Γιώργου Βαζάκα επικράτησε της Καβάλας με 1-0, χάρη στο γκολ που σημείωσε ο Σρέτσκοβιτς στο 23ο λεπτό. Από την άλλη πλευρά, οι “κυανόλευκοι” του Παύλου Δερμιτζάκη πίεσαν στο δεύτερο 45λεπτο, αλλά δεν κατάφεραν να αλλάξουν τη μοίρα τους.

Το ματς δεν δρέπει δάφνες θεάματος και πολλών συγκινήσεων, ειδικά στο πρώτο μέρος όπου οι ευκαιρίες επικεντρώθηκαν στο μοναδικό γκολ της συνάντησης, το οποίο μάλιστα προήλθε από πολύ καλά οργανωμένη προσπάθεια των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΑΟΚ ανέβασε στροφές, πίεσε και έφτασαν κοντά στο γκολ με τους Μαρκόπουλο και Γαβριηλίδη.

Το τελευταίο σφύριγμα όμως του ρέφερι της συνάντησης βρήκε τον Ασπρόπυργο να πανηγυρίζει το πρώτο του τρίποντο στη σεζόν.

Ασπρόπυργος : Παναγόπουλος, Γκουγκούδης, Ιωαννίδης (85’ Σταγάκης), Λογοθέτης, Ζώνας, Ζαχαρός, Κάκκο (76’ Στεφάνοβιτς), Γκατζολάρι, Βασιλείου (67’ Νικολακάκης), Ζγκούρη, Σρέτσκοβιτς.

Καβάλα : Δήμιζας, Παπαστεριανός, Γαβριηλίδης, Μαρκόπουλος, Κέρθι, Ορφανίδης, Καθάριος (76’ Παυλίδης), Στίκας, Μαϊδανός (67’ Αρναούτογλου), Παπαδόπουλος (52’ Μελισσόπουλος), Χαντί.