Το Περιστέρι πήρε το συγκλονιστικό θρίλερ με καλάθι του Σμιθ (vid)

Μετά από συγκλονιστική αναμέτρηση, το Περιστέρι πήρε τη νίκη στο ΟΑΚΑ επί της ΑΕΚ στην παράταση με καλάθι του Σκούτσι Σμιθ 1’’ πριν την λήξη (91-90, κ.α.79-79).

Με 6’’ να απομένουν για το τέλος ο Κιθ Λάνγκφορντ ευστόχησε μόνο στην δεύτερη βολή (90-89) και η Ένωση γνώρισε την τρίτη ήττα της στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές της κανονικής περιόδου της EKO Basket League.

Οι «κυανοκίτρινοι» αντίθετα συνεχίζουν αήττητοι.

Η ομάδα του Ηλία Ζούρου έκανε το 4/4 στην Basket League έπειτα από τη νίκη επί της ΑΕΚ στην παράταση και ο Αμερικανός σκόρερ έκανε τη διαφορά στην επίθεση.

Για την ακρίβεια, τελείωσε τον αγώνα με 26 πόντους έχοντας 9/10 σουτ εντός πεδιάς: 7/8 δίποντα και 2/2 τρίποντα, συν 6/6 βολές, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 5 κερδισμένα φάουλ και μόλις 1 λάθος στα 31:49 που έμεινε στο παρκέ ενώ αποκόμισε ένα χτύπημα στη μύτη στις αρχές της παράτασης!

Τα δεκάλεπτα:19-20, 39-30, 62-60, 79-79 (κ.α.), 90-91.