Μία ακόμη νίκη για τον ΑΟΚ Βέροιας, πέρασε και από τη Μελίκη

Ένα ακόμη νικηφόρο παιχνίδι για τον ΑΟΚ Βέροιας, που με το 88-64 επί του ΓΑΣ Αλεξάνδρειας (η αναμέτρηση διεξήχθη στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Μελίκης), έφτασε στο 3×3 στο ξεκίνημα της σεζόν.

Όπως αναφέρει το Katerinisport, ο ΑΟΚ Βέροιας ήταν η ομάδα που ξεκίνησε καλύτερα την αναμέτρηση και κατάφερε να προηγηθεί με 21-15 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Ο φιλοξενούμενος διατήρησε το έλεγχο του αγώνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο, όπου έφτασε τη διαφορά σε διψήφιο επίπεδο και πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το υπέρ της 40-28.

Οι παίκτες και των δύο ομάδων επέστρεψαν ιδιαίτερα ζεστοί στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς σημείωσαν συνολικά σαράντα τέσσερις πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 63-49.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Γιώργου Τριχόπουλου συνέχισαν με κεκτημένη ταχύτητα από το τρίτο, περιορίζοντας ταυτόχρονα τους αντιπάλους τους και κατέκτησαν το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 88-64.

Διαιτητές: Μελανίδης – Μητώνας.
Δεκάλεπτα: 15-21, 28-40, 49-63, 64-88.

ΓΑΣ Αλεξάνδρειας (Τσάτσας): Καρκάρας 19 (3), Κυριακού, Οικονομόπουλος 3, Πουαρίδης, Πάππου, Παπαδόπουλος 8 (2), Γιοβανόπουλος Δ. 9 (1), Παντοφλίδης 4, Παπαγερίδης 12 (2), Πρόιος, Γιοβανόπουλος Π. 7 (1), Αλμπάντης 2.

ΑΟΚ Βέροιας (Τριχόπουλος): Ουσουλτζόγλου 18 (2), Καραθανάσης 12 (1), Ντουλαβέρης 2, Αβραμίδης 3 (1), Ιωαννίδης 16, Τριχόπουλος 8 (1), Χρήστου 4, Χαραλαμπίδης 21 (3), Κασάμπαλης 10.